Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Paul Szczechura dołączy do GKS-u Tychy!

Udało nam się potwierdzić informację, że Paul Szczechura dołączy do ekipy mistrzów Polski. Starszy brat Alexa występuje na środku i prawym skrzydle ataku. Mierzy 180 centymetrów i waży 89 kilogramów. Charakteryzuje się zmysłem hokejowym, a także dobrą grą pod obiema bramkami. Do jego atutów można zaliczyć umiejętne rozgrywanie krążka, a także niezły strzał. Do tego znakomicie radzi sobie na punktach wznowień, a także nienagannie jeździ na łyżwach.

Starszy z braci Szczechurów ma bogatsze CV niż brat, który od sześciu lat gra w Polsce. W dorobku Paula znajdziemy 92 mecze w NHL (10G+10A) w barwach Tampy Bay Lightning oraz Buffalo Sabres. Znacznie więcej spotkań rozegrał jednak na bezpośrednim zapleczu, czyli AHL (271 konfrontacji, 82G+111A).

W maju 2012 roku trafił do Europy, a dokładniej do KHL, w której spędził ostatnie osiem sezonów. Najwięcej spotkań rozegrał w barwach Traktora Czelabińsk. Oprócz Traktora klubami Paula Szczechury były: HC Lev Praga, Dinamo Ryga, Dynamo Mińsk oraz Torpedo Niżny Nowogród. Jego dorobek zamknął się w 395 meczach, w których zdobył 244 punkty za 100 bramek i 144 asysty. W sezonie 2017/2018 wystąpił w meczu gwiazd najsilniejszej europejskiej ligi, a w sezonie 2012/2013 sięgnął z Dinamem Ryga po Puchar Nadziei.

Warto zaznaczyć, że starszy brat Alexa w tym sezonie jeszcze nie wystąpił w ani jednym spotkaniu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca tego sezonu.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły