Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

Paweł Zygmunt zostaje w Litvínovie

Polski napastnik, Paweł Zygmunt, podjął decyzję, iż kolejny sezon spędzi w Czechach, gdzie będzie reprezentował klub HC VERVA Litvínov. Dla Zygmunta będzie to już czwarty sezon w Tipsport Extralidze.

Wychowanek KTH Krynica w dalszym ciągu będzie bronił barw klubu z Litwinowa. W zeszłym sezonie Zygmunt na czeskich taflach wystąpił 45 razy zdobywając 9 punktów (7 goli + 2 asysty). W sumie polski napastnik rozegrał 120 ligowych spotkań dla HC Litvínov.

22-latek trafił do kraju naszych południowych sąsiadów w 2019 roku po obiecujących występach dla Comarch Cracovii. Przed nadchodzącym sezonem podpisał roczny kontrakt.

Bardzo się cieszę z zaufania udzielonego mi przez klub. Zrobię wszystko, by pomóc drużynie w walce o najwyższe miejsca w tabeli – powiedział Paweł Zygmunt tuż po podpisaniu nowego kontraktu.

Oprócz Zygmunta, na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Czechach będziemy mogli oglądać także Arona Chmielewskiego oraz Alana Łyszczarczyka, którzy reprezentują barwy mistrzów: HC Oceláři Trzyniec.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclic



Ostatnie artykuły