Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Pawło Padakin zasilił Unię Oświęcim. Solidna przeszłość w KHL i za oceanem

Urodzony w Kijowie Pawło Padakin został nowym zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. 28-letni napastnik zdążył zebrać już bardzo okazałe doświadczenie za oceanem, w KHL oraz w ICE Hockey League.

Choć Pawło Padakin jest rodowitym Ukraińcem, to w jego życiorysie znajdziemy również występy dla rezerwowej reprezentacji Rosji. Nic jednak dziwnego, skoro jako hokeista HK Soczi (w okresie gry dla tego klubu otrzymał powołanie na mecz gwiazd KHL) oraz Nieftiechimika Niżniekamsk śrubował on okazałe liczby na taflach najlepszej ligi Eurazji.

Zanim jednak Padakin otrzymał swą szansę w Kontynentalnej Hokejowej Lidze, próbował swych sił za oceanem. Choć nie był on draftowany, to po przyzwoitych występach dla Calgary Flames i Regina Pats w juniorskiej WHL wywalczył angaż w Lehigh Valley Phantoms z AHL, będącej bezpośrednim zapleczem dla NHL.

Poprzedni sezon przyszło mu z kolei spędzić w austriackim Dornbirnerze EC z ICE Hockey League. Tam w 44 meczach zdobył 8 goli oraz 6 asyst.

Nasz nowy zawodnik pojawi się w Oświęcimiu 1 sierpnia. Podpisaliśmy umowę, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. Liczymy, że będzie ważną postacią naszego zespołu i pomoże nam zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej – na oficjalnej stronie klubu wyjaśnił zarząd.

Wraz z przybyciem trenera Nika Zupančiča, kadra biało-niebieskich zaczęła się klarować. Jak czytamy w mediach społecznościowych Unii, wkrótce powinniśmy poznać także nazwisko nowego bramkarza, który zastąpi Clarke’a Saundersa.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły