Pewne zwycięstwo GKS-u Katowice. Hat-trick Pasiuta [WIDEO]

W meczu rozpoczynającym 19. kolejkę, TAURON Podhale Nowy Targ przegrał na własnym lodzie z GKS-em Katowice 1:6. Kluczowa okazała się być trzecia tercja w której padło aż pięć bramek. Bohaterem spotkania został Grzegorz Pasiut, który zdobył trzy bramki i zaliczył asystę.

Mecz lidera z outsiderem Polskiej Hokej Ligi rozpoczął się lepiej dla tych pierwszych. Już w 4. minucie Grzegorz Pasiut podczas gry w przewadze otworzył wynik meczu strzałem z nadgarstka. Katowiczanie mieli przewagę optyczną podczas pierwszej odsłony, ale nowotarżanie dobrze się bronili. Jednak w 15. minucie gospodarze mogli przegrywać już dwoma bramkami, bowiem Pasiut oddał strzał, po którym krążek zatrzymał się na poprzeczce.

W drugiej tercji mocno w oczy rzuciły się kontrowersyjne decyzje podejmowane przez arbitrów. W 29. minucie Anthon Eriksson przegrał pojedynek jeden na jeden z Pawłem Bizubem przy rzucie karnym. Drużyna gości nie wykorzystała jednak licznych przewag. Wykorzystała za to… podwójne osłabienie. W 34. minucie Carl Hudson mocnym strzałem w okolice okienka bramki pokonał Pawła Bizuba. Gra “Szarotek” w przewadze wyglądała naprawdę słabo. Zawodnicy gospodarzy wyglądali jakby nie mieli pomysłu na grę w ofensywie.

Trzecia tercja to popis skuteczności podopiecznych Jacka Płachty. W 48. minucie Bartosz Fraszko zainicjował ładną akcję w tercji rywala i w końcowej jej fazie oddał gumę do Grzegorza Pasiuta, który tylko dobił ją do bramki. Siedem minut później Patryk Wronka znakomicie obsłużył kapitana GieKSy i ten zaliczył hattricka.

Chwilę później Patryk Wronka zmienił tor lotu krążka po strzale Jakuba Wanackiego i podwyższył wynik na 5:0. Następnie Mateusz Michalski – wychowanek nowotarskiego klubu zdobył szóstego gola dla swojej drużyny strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Pawła Bizuba.

Podopieczni Andrieja Gusowa zdobyli tuż przed końcem bramkę honorową. Wiktor Bochnak wywiódł w pole zawodników gości i podał do stojącego przed bramką Fabiana Kapicy, któremu pozostało tylko skierować krążek do bramki.

TAURON Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
0:1 – Grzegorz Pasiut – Joona Monto, Carl Hudson (03:05, 5/4)
0:2 – Carl Hudson – Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka (33:36, 3/5),
0:3 – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko, Jakub Wanacki (48:00),
0:4 – Grzegorz Pasiut – Mathias Lehtonen, Patryk Wronka (53:13, 5/3),
0:5 – Patryk Wronka – Jakub Wanacki, Maciej Kruczek (54:55, 5/4),
0:6 – Mateusz Michalski – Joona Monto (55:40),
1:6 – Fabian Kapica – Wiktor Bochnak, Marat Soroka (58:03).

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała; Kolusz, Bryniczka, Wielkiewicz – Kamieniecki, Sulka; B. Wsół, Majoch, Siuty – Volráb, Szurowski; Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk – Michalski, Soroka, Kapica, Bochnak
Trener: Andrej Gusow

GKS: Murray – Musioł, Jakimienko; Fraszko, Pasiut, Wronka – Hudson, Wanacki; Eriksson, Lehtonen, Bepierszcz – Kruczek, Wajda; Krężołek, Monto, Michalski – Krawczyk, Mularczyk; Ciepielewski, Smal, Prokutat