Pewne zwycięstwo tyszan. Dwa dublety [WIDEO]

GKS Tychy pokonał TAURON Podhale Nowy Targ 6:1 i dopisał do swego dorobku komplet punktów. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Michael Cichy i Dienis Sierguszkin.

Do Tychów po wygranej nad Comarch Cracovią zawitało nowotarskie Podhale. Spodziewaliśmy się wyrównanego meczu, ale szybko zostało to zweryfikowane. Już po 88 sekundach Oskara Polaka pokonał Michael Cichy, który sprytnie wcisnął krążek “od zakrystii”.  Kilka minut później w akcji sam na sam wynik podwyższył Dienis Sierguszkin.

Podhale próbowało, grało ambitnie, ale podczas gry w przewadze “gumę” stracił Gleb Bondaruk i Oskar Polak znów skapitulował po akcji sam na sam. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Mateusz Gościński. To jednak nie był koniec strzelania, bo w 15. minucie liczebną przewagę wykorzystali “Trójkolorowi”, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Michael Cichy.

Goście mieli sposobność do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale nie wykorzystali 75 sekund gry w podwójnej przewadze. W drugiej tercji jednak przyjezdni zagrali odważniej i coraz częściej tworzyli groźne sytuacje pod bramką Lewartowskiego. Ten musiał skapitulować, gdy do odsłoniętej siatki trafił Łukasz Siuty. Ta bramka rozochociła “Szarotki”, ale ich strzały nie przyniosły już zmiany wyniku.

Swoją drugą bramkę zdobył za to Dienis Sierguszkin. Rosjanin mógł to uczynić wcześniej, ale wtedy nie trafił do pustej bramki. W 36. minucie skrzydłowy GKS-u nie pomylił się jednak i podwyższył na 5:1. Ta sama formacja do protokołu wpisała się też w trzeciej tercji. Jakub Witecki skutecznie dobił strzał Marka Biry, pokonując Pawła Bizuba (zastąpił Polaka przed trzecią tercją) i było 6:1.

Więcej bramek już nie padło i “Trójkolorowi” dopisali do swego dorobku kolejne trzy punkty, pewnie pokonując Podhale.

GKS Tychy – TAURON Podhale Nowy Targ 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
1:0 – Michael Cichy – Michał Kotlorz, Christian Mroczkowski (01:28),
2:0 – Dienis Sierguszkin – Artiom Smirnow, Grigorij Żełdakow (05:18),
3:0 – Mateusz Gościński (11:11, 4/5),
4:0 – Michael Cichy – Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (14:25, 5/4),
4:1 – Łukasz Siuty – Dawid Majoch, Bartłomiej Wsół (24:44),
5:1 – Dienis Sierguszkin – Jakub Witecki, Marek Biro (35:26),
6:1 – Jakub Witecki – Marek Biro, Dienis Sierguszkin (44:39).

Strzały: 38 – 25 (10 – 6, 15 – 7, 13 – 12).
Minuty karne: 8 – 2.

GKS: Lewartowski – Pociecha, Biro; Gościński, Galant, Jeziorski – Wróbel, Kotlorz; Marzec, Ubowski, Krzyżek – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Smirnow, Żełdakow; Sierguszkin, Fieofanow, Witecki.
Trener: Krzysztof Majkowski.

Podhale: Polak (od 40:01 Bizub) – Tomasik, Mrugała; Kolusz, Bryniczka, Wielkiewicz – Michalski, Sulka; B. Wsół, Majoch, Siuty – Volrab, Szurowski; Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk – Kamieniecki; Saroka, T. Kapica, Bochnak.
Trener: Andriej Gusow.