zklepy.pl
Image default

Piąty Łotysz zasilił JKH. Czas na silnego centra

Róbert Kaláber będzie miał w przyszłym sezonie do swojej dyspozycji aż pięciu Łotyszy. Tym razem klub znad czeskiej granicy zasilił Vitālijs Pavlovs, w którego CV znajdziemy grę w KHL czy też udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Największym atutem nowego nabytku JKH GKS-u Jastrzębie, zdaje się być jego tężyzna fizyczna. Vitālijs Pavlovs może pochwalić się 192 centymetrami wzrostu, ważąc przy tym 101 kilogramów. Miniony sezon rozpoczynał w barwach jego rodzimego Olimpu Ryga, lecz na początku lutego przeniósł się do występującego w rozgrywkach ICE Hockey League Dornbirnera EC. Jego łączny bilans nie jest imponujący – wynosi on 26 spotkań, w których Pavlovs wywalczył 12 punktów (3 bramki i 9 asyst).

Od 2012 roku był jednak etatowym zawodnikiem Dinama Riga, biorącego udział w KHL, uznawanej powszechnie za drugą najmocniejszą ligę świata. Choć nie należał on tam do najproduktywniejszych zawodników, kolejni trenerzy cenili sobie jego walory prezentowane dzięki świetnym warunkom fizycznym. 32-latek występował też w Kazachstanie (Bejbarys Atyrau), w Finlandii (Jokipojat) czy Stanach Zjednoczonych (Colorado Eagles grający w ECHL).

Spore wrażenie budzi także jego kariera reprezentacyjna. Hokeista rodem z Rygi zaliczył aż cztery edycje Mistrzostw Świata Elity, a w 2014 roku został powołany do kadry olimpijskiej na imprezę w Soczi.

Pavlovs to już piąty Łotysz w zespole z Jastrzębia-Zdroju. W zeszłym sezonie występowało tu dwóch defensorów: Ēriks Ševčenko oraz Māris Jass. Teraz dołączyło do nich trzech rodaków z formacji ofensywnych: Frenks Razgals, Artūrs Ševčenko (brat Ēriksa) i wspomniany wyżej Pavlovs.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj