Pierwsze domowe zwycięstwo GieKSy w tym roku! Podhale bez złudzeń

GKS Katowice bez najmniejszych problemów rozprawił się z TAURON Podhalem Nowy Targ, zwyciężając aż 8:0. Godny odnotowania jest powrót najbardziej zagorzałej grupy kibiców GieKSy, których brakowało w ostatnich miesiącach przy Korfantego ze względu na bojkot.

Po reprezentacyjnej przerwie, ligowy hokej, a właściwie jego ostatki przed fazą play-off powrócił. Polska Hokej Liga nie przywitała nas meczem z najwyższej półki, a zaległym spotkaniem 37. kolejki pomiędzy GKS-em Katowice a TAURON Podhalem Nowy Targ. Faworyt mógł być tylko jeden.

I w istocie, to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Pierwsze trafienie dzisiejszego wieczoru zanotował Joona Monto, który strzałem z bulika zmusił Pawła Bizuba do kapitulacji. Pięć minut później wynik podwyższył Igor Smal, „za pięć dwunasta” zdobywając pierwsze w tym sezonie trafienie.

Druga tercja nie zmieniła przebiegu tego meczu i stanowiła dowód zdecydowanej przewagi GieKSy. Juraj Šimek nie miał problemów w przewadze, by skierować krążek po dograniu Marcina Kolusza. Słowak ze szwajcarskim paszportem wciąż szuka właściwego sobie rytmu, ale dziś podreperował swój dorobek. Niedługo później z trafienia cieszył się też Mateusz Bepierszcz.

W trzeciej tercji byliśmy świadkami jeszcze czterech kolejnych goli, które znalazły drogę do siatki Bizuba. Na swym koncie zapisali je: Olsson (2), Fraszko oraz Pasiut.

GKS Katowice – TAURON Podhale Nowy Targ (2:0, 2:0, 4:0)
1:0 – Joona MontoJuraj Šimek, Mateusz Rompkowski (4:41),
2:0 – Igor SmalKacper Maciaś, Brandon Magee (9:39, 5/4),
3:0 – Juraj ŠimekMarcin Kolusz, Grzegorz Pasiut (28:59, 5/4),
4:0 – Mateusz BepierszczJoona Monto, Juraj Šimek (33:24),
5:0 – Hampus OlssonJoona Monto, Shigeki Hitosato (43:43),
6:0 – Bartosz FraszkoBrandon Magee, Mateusz Rompkowski (45:16)
7:0 – Hampus OlssonBrandon Magee, Aleksi Varttinen (47:54),
8:0 – Grzegorz PasiutBartosz Fraszko, Teemu Pulkkinen (58:59)

GKS: Miarka – Kolusz, MrugałaFraszkoPasiutMagee – Rompkowski, MaciaśŠimekMonto, Bepierszcz – Varttinen, WanackiHitosato, PulkkinenOlssonLebekCiepielewskiSmal, Krężołek.

Podhale: Bizub – Tomasik, P. Wsół; Maunula,, NeupauerCzikancew – Zorko, Aleksandrow; SarokaSłowakiewiczBochnak – SzlembarskiWikarJ. Malasiński, K. Malasiński.