Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

Pierwszoligowa szansa przed Maciasiem i Ślusarczykiem. Zostali wypożyczeni do „Smoków” z Šumperka

Jak donosi portal polishpuck.com, Krzysztof Maciaś oraz Jakub Ślusarczyk stanęli przed szansą na zapleczu czeskiej ekstraligi. Ich macierzysty HC Witkowice zdecydował się bowiem na wypożyczenie młodych Polaków do pierwszoligowych Draci Šumperk.

Okazję do debiutu w seniorskich szeregach ekipy z Ostrawy otrzymał jedynie Krzysztof Maciaś. Swój premierowy występ zaliczył podczas pamiętnego starcia z HC Oceláři Trzyniec, który okrasił golem w znakomitym stylu. Trener Miloš Holaň dał mu jeszcze szansę w czterech spotkaniach, ale już w nich nie zapunktował. Doskonale radził sobie z kolei na poziomie U20, gdzie jest najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny (20 goli oraz 20 asyst w 34 meczach). Może pochwalić się także jednym z najlepszych współczynników punktów zdobywanych na mecz, biorąc pod uwagę zawodników, którzy rozegrali co najmniej 30 spotkań.

W juniorskiej ekipie Witkowic występuje także Jakub Ślusarczyk. To dla niego drugi sezon spędzony w tym sezonie i radzi sobie wcale nie gorzej niż jego rodak. W 37 występach zanotował 24 „oczka” za 12 goli i tyleż samo asyst.

Młodzi hokeiści będą mogli stanąć teraz w szranki z seniorami. Wszystko to za sprawą ich wypożyczenia do Draci Šumperk. Ekipa z kraju ołomunieckiego zajmuje obecnie ostatnią pozycję w tabeli.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły