zklepy.pl
Image default

Pierwszy sparing mistrzów Polski! Rywalem trójka Polaków (TRANSMISJA WIDEO)

JKH GKS Jastrzębie jako pierwszy z polskich zespołów rozegra mecz sparingowy. Rywalem mistrzów Polski będzie HC Frýdek-Místek, w którym występuje trójka Polaków.

Podopieczni Roberta Kalabera wystąpią w Hokejowej Lidze Mistrzów. Z tego względu najszybciej rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. Ich pierwszym sparringowym przeciwnikiem będzie HC Frýdek-Místek, czyli 14. drużyna ubiegłych rozgrywek czeskiej Chance Ligi. To właśnie z niej do HC Oceláři Trzyniec przebił się Aron Chmielewski, a teraz występuje tam trójka naszych reprezentantów. Kontrakty z organizacją “Stalowników” podpisali: Bartosz Ciura, Filip Komorski i Alan Łyszczarczyk.

Kolejnym znajomym akcentem jest trener dzisiejszych rywali JKH. Mojmír Trličík prowadził jastrzębski zespół w sezonie 2013/2014 i sięgnął z nim po brązowy medal. Czecha na ławce trenerskiej zastąpił obecny szkoleniowiec jastrzębian – Robert Kalaber.

Mistrzowie Polski do rywalizacji podejdą ze Siarhiejem Boholejszą, który w czwartek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik JKH. Białoruski obrońca parafował roczny kontrakt z klubem znad czeskiej granicy. Ten na koncie ma 4 mecze w KHL oraz 97 w WHL. Największe doświadczenie zebrał jednak w rodzimej lidze, którą trzykrotnie wygrał. Do dyspozycji Kalabera są też wszyscy pozostali obcokrajowcy.

Dzisiejszy sparing z HC Frýdek-Místek odbędzie się o godz. 18, a my serdecznie zapraszamy na transmisję wideo z tego spotkania. Wystarczy kliknąć w player znajdujący się poniżej.

 

HC Frydek-Mistek: Stojanovič – Ciura, Krenželok; Łyszczarczyk, Komorski, Martynek – Zbořil, Malík; Klimša, Bartoš, Matiaško – Adámek, Kareš; Blaško, Čmiel, Zabloudil – Geidl, Matěj, Zabloudil.

 

Najnowsze artykuły

Oświadczenie dotyczące artykułu pt. Bandycka Marma Ciarko STS Sanok „Wygląda jakby to Aittola kazał im polować na rywali”

admin

Króki romans Luoto z Podhalem. Fin nie jest już zawodnikiem “Szarotek”

Mikołaj Pachniewski

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz