Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Pierwszy Węgier w historii JKH! Reprezentacyjny golkiper stanie między słupkami jastrzębian

W Polskiej Hokej Lidze przywykliśmy już do zawodników z Czech, Słowacji czy Finlandii. Hokeista z Węgier wciąż jest jednak ewenementem. To jednak reprezentant Madziarów będzie strzegł bramki JKH GKS-u Jastrzębie w przyszłym sezonie. Brązowi medaliści ogłosili dziś pozyskanie Bence Bálizsa.

Nazwisko 31-letniego Węgra nie powinno być zupełnie obce dla kibiców, którzy śledzą boje hokejowej reprezentacji Polski. W ostatnich latach niejednokrotnie mierzyliśmy się z Madziarami, a Bence Bálizs był jednym z głównych kandydatów do obsady węgierskiej bramki.

Hokeista rodem z Székesfehérváru od 2015 roku strzegł bramki MAC HKB Újbuda (znanego wówczas jeszcze pod nazwą MAC Budapeszt). Bence Bálizs wystąpił w zeszłym sezonie w 31 meczach węgierskiej ekstraligi, w której interweniował z przyzwoitą średnią 91,8% obronionych strzałów, przepuszczając przy tym 3,01 gola na mecz.

Co ciekawe, dla doświadczonego bramkarza będzie to pierwsza zagraniczna przygoda w karierze, gdyż jak do tej pory reprezentował on wyłącznie barwy jego rodzimych klubów. Wraz z Fehérvárem AV19 występował jednak w EBEL, a z poprzednim klubem rywalizował na taflach słowackiej ekstraligi.

Reprezentant Węgier zastąpi tym samym Patrika Nechvátala. 29-letni Czech zdecydował się na zakończenie kariery w kwiecie hokejowego wieku i skupieniu się na pracy szkoleniowej.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły