Pogrom w Nowym Targu. 11 goli Cracovii

Comarch Cracovia wygrała na wyjeździe z TAURON Podhalem Nowy Targ 11:3. Cztery asysty zanotował Roman Rác.

Spotkanie od samego początku nie zachwycało. Obie ekipy grały, jakby na “pół gwizdka”. Nie było widać zadziorności i walki. Lepiej radzili sobie krakowianie, ale to nie powinno dziwić, porównując potencjał hokejowy w obu ekipach.

Wynik w 10. minucie otworzył Daniel Krejčí, który strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Pawła Bizuba. Gospodarze mieli okazję do wyrównania, gdy podwójną karę otrzymał Marek Račuk. Jednak zamiast tego, kontrę 3 na 1 wyprowadzili przyjezdni. Zwieńczył ją Aleš Ježek i było 0:2.

Worek z bramkami rozwiązał się na początku drugiej odsłony. Po 37 sekundach od jej rozpoczęcia prowadzenie “Pasów” podwyższył Martin Kasperlík, wykorzystując błąd nowotarskich obrońców za bramką Bizuba. Chwilę później premierową bramkę dla Podhala zdobył Martin Przygodzki. Taki stan rzeczy nie potrwał długo, bo na 1:4 w 26. minucie podwyższył Mateusz Michalski, notabene wychowanek nowotarskiego hokeja. W 28. minucie macierzysty klub pogrążył Damian Kapica, a chwilę później szóstą bramkę zdobył niepilnowany Radosław Sawicki.

Jeszcze przed drugą przerwą kibice w Nowym Targu zobaczyli 2 gole. Po 1 dla obu drużyn. Na 1:7 strzelił Damian Kapica, a drugie trafienie dla miejscowych zaliczył Wiktor Bochnak. Przed trzecią tercją do bramki “Szarotek” wszedł Oskar Polak, jednak czyste konto utrzymał przez zaledwie 51 sekund. Dwucyfrowa zdobycz krakowian na tablicy wyników pojawiła się w 46. minucie po strzale Wronki.

3:10 – Patryk WronkaVojtěch Polak (45:39),
3:11 – Patrik HusákMarek Račuk, Erik Němec (49:30)

Podhale: Bizub (od 40:01 Polak) – Tomasik, Mrugała, Worwa, Neupauer, WielkiewiczAleksandrow, Zorko, Przygodzki, Worona, MaunulaSzlembarski, P. Wsół, Bochnak, Saroka, Słowakiewicz oraz Malasiński.
Trener: Aleksandrs Belavskis.

CracoviaStojanovič – KinnunenJežekKasperlíkRácSawicki – ŠaurGulaWronka, PolakD. Kapica – HusákGraborenkoNěmecRačukTomi – KrejčíBdžochBrynkusF. Kapica, Michalski.