zklepy.pl
Image default

Pokłosie górniczych derbów. Trzy poważne urazy

Jean Dupuy, Maciej Urbanowicz oraz Martin Kasperlik nie będą miło wspominać wczorajszego meczu w Tychach. Cała trójka doznała urazów. Kiedy wrócą do gry?

Maciej Urbanowicz taflę opuścił w drugiej tercji. Było to efektem zderzenia z bandą. Zdarzenie wyglądało poważne i taka niestety jest też diagnoza. Kapitan mistrzów Polski doznał złamania kostki bocznej, złamania nasady dalszej piszczeli oraz złamania kości skokowej. Reprezentant Polski będzie musiał odpocząć od hokeja co najmniej cztery tygodnie, przy czym, jest to wariant optymistyczny.

W lepszej sytuacji jest Martin Kasperlik. Czech ma problemy natury ortopedycznej, ale do gry powrócić ma za dwa tygodnie. Będzie zatem do dyspozycji sztabu mistrzów Polski w trakcie ćwierćfinałów.

Najgorzej sprawa wygląda z Jeanem Dupuy. Kanadyjczyk w trzeciej tercji został brutalnie zaatakowany przez Pawieła Jelszańskiego. Zawodnik GKS-u Tychy przez dłuższy czas nie podnosił się z lodu, a do szatni udał się w asyście fizjoterapeutów. Szczegółowe badania Dupuy ma przejść w poniedziałek dniach, ale pierwsze diagnozy nie są optymistyczne – zerwaniu uległy więzadła w kolanie, a to oznaczać będzie koniec sezonu dla pochodzącego z Ontario Kanadyjczyka. To byłaby duża strata dla ekipy z piwnego miasta.

Zagranie Jelszańskiego jest teraz analizowane przez władze Polskiej Hokej Ligi. Możliwe, że Rosjanin otrzyma dodatkową karę za to zagranie.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj