Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Pokłosie słabych wyników. Pawłenko i Lahtinen opuścili Sanok

Słabe wyniki Marma Ciarko STS-u Sanok zmusiły klubowych działaczy do podjęcia decyzji personalnych. Zawodnikami ekipy z Podkarpacia przestali dziś być Aleksandr Pawłenko oraz Timi Lahtinen.

Ostatnie sześć spotkań dostarczyło sanoczanom cztery punkty: udało im się pokonać po dogrywce TAURON Podhale Nowy Targ, zaś w Jastrzębiu-Zdroju miejscowy JKH po rzutach karnych. Ogólna postawa i pozycja zespołu jest jednak daleka od oczekiwań. To pociągnęło za sobą zmiany personalne.

Zanim tak się stało, na oficjalnej stronie klubu na Facebooku ukazało się oświadczenie zarządu. Jego treść znajdą Państwo poniżej.

Jak się okazało, była to zapowiedź pierwszych tego sezonu zwolnień w sanockim klubie. Zawodnikami STS-u przestali być Aleksandr Pawłenko oraz Timi Lahtinen.

Pierwszy z nich to były młodzieżowy reprezentant Rosji, który legitymuje się jednak mołdawskim paszportem. W zeszłym sezonie był ważną postacią Sokiła Kijów, gdzie należał do najlepiej punktujących zawodników. W Sanoku wystąpił w 17 spotkaniach (5 goli, 4 asysty). Angaż w klubie wywalczył niedługo przed rozpoczęciem sezonu, po pomyślnym przejściu testów.

Spore oczekiwania wiązano również z Lahtinenem. W jego CV figurowała blisko setka meczów w Liidze, a także doświadczenie zebrane z tafli zaplecza słowackiej ekstraligi oraz najwyższej klasy rozgrywkowej na Wyspach Brytyjskich.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły