zklepy.pl
Image default

Polska straci wielki talent. Patryk Zubek będzie grał dla Słowacji

Patryk Zubek jest o krok od uzyskania słowackiego obywatelstwa, które pozwoli mu reprezentować Słowację. Wszystko wskazuje na to, że nowotarżanin nie będzie więcej grać dla Polski.

O sprawie pisaliśmy już na początku sezonu. Teraz nowe informacje w tej sprawie przedstawił portal tvnoviny.sk. Polak złożył już wniosek o przyznanie słowackiego obywatelstwa. Sprawa jest w toku, a uzyskanie przez Patryka obywatelstwa naszych południowych sąsiadów otworzy mu wiele drzwi. Po pierwsze Zubek będzie mógł bez przeszkód grać w seniorskiej Tipos Extraligi bez szkody dla zespołu z Bańskiej Bystrzycy. Obecnie bowiem wciąż liczy się jako obcokrajowiec, a miejsca dla takich zawodników są limitowane.

Wniosek jest już w trakcie rozpatrywania, obecnie koncentrujemy wszystkie niezbędne rzeczy. Ján Lašák również bardzo nam w tym pomógł. Już w trakcie jego kariery młodzieżowej pytali o niego trenerzy kadry narodowej z kadry do lat 18. Gdyby otrzymał słowacki paszport, byłby niezwykłym nabytkiem w i tak już niezwykle obiecującym roczniku 2007 – wyjaśnia agent Igor Bielčik ze Sport Invest Hockey w rozmowie z portalem tvnoviny.sk.

Ponadto nowotarżanin będzie mógł grać dla reprezentacji Słowacji na światowym czempionacie, co otworzy mu drogę do draftu. Słowacy porównują go nawet do Šimona Nemeca, Filipa Mešára czy Adama Sýkory, którzy ze słowackiej ligi zostali draftowani do NHL. Wszyscy przedstawiciele słowackiego klubu opisują Patryka jako “perełkę”, która oprócz niesamowitego talentu jest bardzo pracowity, sumienny i ma zadatki na wielką karierę.

To inteligentny ofensywny obrońca. Nie boi się ataku, ma dobry strzał, dostaje szansę w grach w przewadze, ma wyczucie podań. W meczach jest dosłownie naszym czwartym napastnikiem. Ma wszystkie warunki, aby pewnego dnia odnieść duży sukces i przejść draft – opisuje Zubka Rastislav Paľov, trener juniorskiego zespołu z Bańskiej Bystrzycy.

Obecnie Patryk jest najbardziej produktywnym obrońcą w juniorskich rozgrywkach. W 31 meczach zdobył 35 punktów, co daje średnio 1,13 punktu na mecz. Żaden obrońca, łącznie z Šimonem Nemecem, nie miał w ostatnich latach takich wyników w tych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że Zubek został powołany przez trenera Andrieja Gusowa do kadru U18 na Turniej Trzech Narodów, który w listopadzie odbywał się w Bytomiu. Młody obrońca nie pojawił się jednak na zgrupowaniu.

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj