Polki awansują! Szalona trzecia tercja

Reprezentantki Polski wygrały w ostatnim meczu prekwalifikacji olimpijskich w Bytomiu. Mimo, że Holenderki prowadziły już 2:0, to Polki w trzeciej tercji zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Złote trafienie należało do Klaudii Chrapek.

Sam mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. Jednak wynik otworzyła Isabelle Schollaardt, która zmieściła krążek pomiędzy parkanami Martyny Sass. Wynik podwyższyła Michelle Noe, ale już dwie minuty później Karolina Późniewska zmniejszyła dystans do rywalek, a chwilę później wyrównała Wiktoria Sikorska. O zwycięstwie zdecydował gol Klaudii Chrapek. Polki zwyciężyły w swojej grupie. O tym z kim zagrają w kolejnych rundach, zadecydują wyniki w innych grupach.

Holandia – Polska 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
1:0 – Isabelle Schollaardt – Zoe Barbier (24:31),
2:0 – Michelle Noe – Esther de Jong (50:02),
2:1 – Karolina Późniewska – Kamila Wieczorek, Wiktoria Sikorska (52:47),
2:2 – Wiktoria Sikorska – Karolina Późniewska (54:14),
2:3 – Klaudia Chrapek – Ewelina Czarnecka (54:32).

Holandia: Gabriele – Wortel; Huisman, Schollaardt, Nes, Tjin-A-Ton – Hamers, Even; Barbier, Zwarthoed, Collard – Noe, Ooijen; Haverkorn, Dijkema, Jong – Flink, Houten; Karst
Trener: Joep Franke

Polska: Sass – Sfora, Chrapek; Późniewska, Czarnecka, Łaskawska – Gogoc, Zielińska; Tomczok, Wieczorek, Sikorska – Korkuz, Strzelecka; Orawska, Talanda, Łąpieś – Wcisło; Łapińska, Dziwok