Polski wieczór w Czechach. Zygmunt i Chmielewski z golami

Drużyny HC Oceláři Trzyniec i HC Vervy Litvínov z polskimi zawodnikami składzie odniosły wczoraj zwycięstwa. Swoją cegiełkę dołożyli Aron Chmielewski i Paweł Zygmunt. Dla napastnika „Stalowników” to druga bramka w sezonie. Zaś dla zawodnika z Litvínova był to pierwszy gol w obecnej kampanii.

HC Verva Litvínov w meczu z Bílí Tygři Liberec wygrała 3:2 po dogrywce. Paweł Zygmunt zdobył bramkę na 1:1 po strzale z bliskiej odległości. Przy bramce na 2:2, w 11. minucie reprezentant Polski zanotował asystę drugiego stopnia przy golu Matúša Sukeľa. Ostatecznie drużyna „Zigiego” wygrała po dogrywce.

Polski napastnik po tym spotkaniu otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika. Jego drużyna zajmuje jednak ostatnie miejsce w tabeli. Do przedostatniego zespołu traci jednak dwa punkty po wczorajszym zwycięstwie. Dla Pawła Zygmunta były to pierwsze dwa punkty w tegorocznej kampanii.

Drużyna „Chemików” wygrała dwa ostatnie spotkania pod wodzą nowego trenera. Karel Mlejnek przejął stery po legendarnym trenerze jakim niewątpliwie był Vladimír Růžička. Zaliczył on jednak najgorszy start w historii klubu.

Gol Pawła Zygmunta:

Z kolei drużyna „Stalowników” z Trzyńca z Aronem Chmielewskim w składzie zwyciężyli z drużyną HC Karlowe Wary 6:2. Polski napastnik ustalił wynik spotkania w 56. minucie spotkania, po podaniu Patrika Hrehorčáka po strzale z bekhendu.

Dla Arona Chmielewskiego był to drugi gol w tym sezonie. Mistrz Czech jednak ma ostatnio problemy z formą w rozgrywkach ligowych. Po 14 meczach zajmują dopiero 6. lokatę z dorobkiem 23 punktów. Już w środę skrzyżują kije w meczu derbowym z ekipą z HC Vítkovice.

Warto też dodać, że dla Arona Chmielewskiego był to setny punkt w czeskiej ekstralidze.