zklepy.pl
Image default

Poniedziałkowe awanse. Dziś czekają nas dwa mecze Polskiej Hokej Ligi

Po reprezentacyjnej przerwie na EIHC Christmas Cup powoli wracamy do ligowej rzeczywistości. Rozegrane awansem starcie Re-Plast Unii Oświęcim z Ciarko STS-em Sanok zainauguruje 31. kolejkę PHL, a mecz KH Energi Toruń z Comarch Cracovią będzie stanowił przetarcie dla 33. kolejki zmagań.

Sanoczanie znów nastręczą kłopotów?

18.00 Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok

Pojedynki między Re-Plast Unią Oświęcim a Ciarko STS-em Sanok należą w tym sezonie do nad wyraz emocjonujących. Dość powiedzieć, że w trzech dotychczasowych starciach to sanoczanie dwukrotnie byli górą, a jedno zwycięstwo zasiliło konto biało-niebieskich. W nowoczesnej historii podkarpackiego hokeja zapisze się w szczególności ostatni bezpośredni pojedynek z 22. kolejki. Po zwycięstwie sanoczan, do dymisji podał się Marek Ziętara, będący pierwszym szkoleniowcem STS-u po powrocie do struktur Polskiej Hokej Ligi.

Od tamtej pory pieczę nad hokeistami z grodu Grzegorza sprawuje Marcin Ćwikła, a więc dotychczasowy asystent Ziętary. Zmiany nie oszczędziły również Unii Oświęcim, w tym przypadku może ona jednak mówić o wzmocnieniach. Podczas tego spotkania do zespołu wprowadzali się jeszcze Jegor Orłow oraz Wasilij Strielcow, a na późniejszym etapie trener Tom Coolen mógł liczyć jeszcze na usługi Nikołaja Stasienki oraz brata-bliźniaka Wasilija, Aleksandra. Nad Sołą wszyscy oczekują także na przybycie Maksima Rogowa.

W piątek biało-niebiescy odnieśli bardzo cenne zwycięstwo nad GKS-em Katowice i nie trzeba chyba nikogo przekonywać, iż dziś będą chcieli pójść za ciosem, co pomogłoby im umocnić się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli. Sanoczanie po dwóch świetnych meczach z Comarch Cracovią (7:3) i GKS-em Tychy (7:2) potknęli się z kolei w pojedynku z KH Energą Toruń (1:3). Podopieczni trenera Ćwikły wiedzą jednak, iż są w stanie zagrozić wyżej notowanemu rywalowi.

Ciekawostka: Clarke Saunders to najlepszy bramkarz trzeciej rundy Polskiej Hokej Ligi pod względem skuteczności interwencji. W tym okresie osiągnął 93,6% obronionych strzałów.

Poprzednie mecze:

4. kolejka: Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 2:2, 0:0),
13. kolejka: Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 2:1 (0:1, 1:0, 1:0),
22. kolejka: Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 0:1, 2:1).

Próba przed Pucharem Polski

18.30 KH Energa Toruń – Comarch Cracovia

W Toruniu odbędzie się mecz 33. kolejki rozgrywany awansem, co ma związek z udziałem Cracovii w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego. „Stalowe Pierniki” po dwóch kolejnych zwycięstwach liczą na następne, a co za tym idzie, na odrobienie strat do czołowej piątki. Taką samą serią legitymuje się Comarch Cracovia. „Pasy” wygrały swoje dwa poprzednie mecze i zajmują piąte miejsce w tabeli, czyli są o „oczko” wyżej od torunian. Zwycięstwo KH Energi zmniejszyłoby stratę do „Pasów” do trzech punktów. Natomiast krakowianie w przypadku zwycięstwa awansują na 4. miejsce i będą już mieli tylko jeden punkt straty do trzeciego GKS-u Tychy.

Starcie w grodzie Kopernika zapowiada się o tyle ciekawie, że oba zespoły mają niewyrównane rachunki za ćwierćfinał play-offów z poprzedniego sezonu. Cracovia to także ekipa, której torunianom nie udało się w tym sezonie pokonać ani razu. Gospodarze będą podwójnie zmotywowani, by odnieść dziś zwycięstwo. Dla KH Energi najbliższe dni będą ważne z uwagi na udział w Pucharze Polski. Dzisiejsze starcie i środowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec będą stanowić zatem dobrze przetarcie. Internacjonalna mieszanka z Krakowa łatwo jednak nie odpuści. Możemy spodziewać się wyrównanego i zaciętego starcia, o co po przerwie reprezentacyjnej czasem trudno. 

Ciekawostka: Comarch Cracovia to jedna z dwóch drużyn, których w tym sezonie nie udało się jeszcze pokonać KH Enerdze Toruń. Wszystkie trzy dotychczasowe starcia padły łupem wicemistrzów Polski. Drugą z nich jest GKS Tychy.

Poprzednie mecze:

6. kolejka: Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 4:3 (3:0, 0:1, 1:2),
15. kolejka: KH Energa Toruń – Comarch Cracovia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2),
24. kolejka: Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 2:1 pd. (0:0, 0:0, 1:1, 1:0 d.).

Najnowsze artykuły

Zasłużeni finaliści. Panujący mistrz czy 20-letni pretendent?

Redakcja

A więc (znów) „Święta Wojna”. Stawką finał fazy play-off

admin

Powtórka z rozrywki. Czy JKH weźmie rewanż za ubiegłoroczny ćwierćfinał?

Skomentuj