Porażka na koniec przygotowań

Drużyna GKS-u Tychy przegrała 2:3 po dogrywce z HC Frýdek-Místek. Był to ostatni mecz sparingowy tyszan przed inauguracją Polskiej Hokej Ligi. Dwie bramki swojemu byłemu klubowi strzelił Filip Komorski.

Mecz od początku stał na dobrym poziomie. Było wiele ciekawych i dynamicznych akcji. Jako pierwszy jednak wynik otworzył Jonáš Jobánek po strzale z najbliższej odległości, czym wykorzystał okres gry w przewadze. Na odpowiedź tyszan nie trzeba było długo czekać. Już cztery minuty później wyrównał Filip Komorski, który miniony sezon kończył w barwach HC Frýdek-Místek.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Na bramkę trzeba było jednak poczekać do 37. minuty. Wtedy bowiem Vlastimil Dostálek dał swojej drużynie ponowne prowadzenie po pięknym strzale w dłuższy róg bramki strzeżonej przez Tomáša Fučika.

W trzeciej tercji trójkolorowi chcieli szybko odrobić stratę, ale udało im się to dopiero w 50. minucie. Wtedy bowiem po raz drugi na listę strzelców wpisał się Filip Komorski. Popularny „Komora” zdobył gola strzelając pod samą poprzeczkę. O wyniku jednak musiała przesądzić dogrywka.

Ta trwała jednak nieco ponad dwie minuty. Vlastimil Dostálek rozwiązał losy meczu, dając swojej drużynie zwycięstwo. Na meczu było wielu kibiców z Tychów. Ponadto czescy kibice podziękowali Bartoszowi Ciurze, Filipowi Komorskiemu, Romanowi Szturcowi i Ondrejowi Šedivý’emu banerem, który zawisnął podczas meczu.

HC Frýdek-Místek – GKS Tychy 3:2d. (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
1:0 – Jonáš Jobánek – Jakub Doktor, Daniel Vrdlovec  (11:00, 5/4),
1:1 – Filip Komorski – Ondrej Šedivý (14:51),
2:1 – Vlastimil Dostálek – Jakub Žůrek, Marian Adámek (36:06),
2:2 – Filip Komorski – Christian Mroczkowski, Olli Kaskinen (49:12),
3:2 – Vlastimil Dostálek – Jakub Teper, Daniel Vrdlovec (62:28)

Frýdek: Mokry – Teper, Havránek; Bednář, Vrdlovec, Machala – Michálek, Sova; Dostálek, Zeman, Doktor – Zeleňák, Žůrek; Klimša, Matěj, Macháček – Adámek; Homola, Jobánek, Geidl.
Trener: Martin Janeček

Tychy: Fučik – Jaśkiewicz, Bagin; Ubowski, Galant, Jeziorski – Ciura, Pociecha; Šedivý, Komorski, Mroczkowski – Bizacki, Kaskinen; Szturc, Boivin, Wróbel – Sobecki, Younan; Marzec, Starzyński, Krzyżek.