Znajdziesz nas też tutaj:
fot. cracovia-hokej.pl

Transfery

Posiłki za pięć dwunasta. Weteran Liigi wzmocnił Cracovię

Matias Sointu to najświeższy nabytek Comarch Cracovii, która już 2 września rozpocznie zmagania w Champions Hockey League. 32-letni Fin ma na swym koncie ponad 350 meczów w fińskiej ekstralidze.

Ofensywny potencjał Comarch Cracovii robi niemałe wrażenie. Oprócz zakontraktowania ligowych gwiazd takich jak Patryk Wronka, Robert Arrak czy Radosław Sawicki, „Pasy” pozyskały też cudzoziemców o mocnym CV, by wymienić tu tylko Marka Račuka lub Vojtěcha Poláka. To grono zasilił dziś Matias Sointu, a trener Rudolf Roháček ma teraz prawdziwe bogactwo wyboru w liniach ofensywnych.

Hokeista pochodzący z Tampere to były młodzieżowy reprezentant swojego kraju, który brał udział w Mistrzostwach Świata do lat 18 i 20. Jeszcze występując w Finlandii, został draftowany przez Tampa Bay Lightning (182. numer w 7. rundzie w 2008 roku), choć za oceanem spędził raptem jeden sezon w juniorskich rozgrywkach OHL.

Do 2017 roku Sointu był hokeistą, do którego śmiało możemy przypiąć łatkę solidnego ligowca fińskiej ekstraligi. Następnie rozpoczął on podróż po Europie, początkując ją we włoskim Bolzano. Jego hokejowe losy wiodły także przez Oskarshamn, Cardiff, Dornbirn, Graz, La Chaux-de-Fonds i Sheffield. Teraz z kolei zawitał do siedziby polskich królów.

Jego transfer wydaje się być ciekawy również pod kątem Champions Hockey League. Sointu wziął udział w dwóch edycjach tej imprezy: w sezonie 2014/2015 jako zawodnik fińskiego TPS-u oraz w kampanii 2019/2020 jako gracz walijskich Cardiff Devils.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły