Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Posiłki ze Szwecji. Nilsson nowym zawodnikiem GKS-u Tychy

Tyszanie dokonali pierwszego wzmocnienia w trakcie aktualnego sezonu. Do zespołu z „piwnego miasta” dołączył szwedzki defensor, który ma za sobą epizod w SHL. Będzie on trzecim zawodnikiem pochodzącym z Półwyspu Skandynawskiego w GKS-ie Tychy.

August Nilsson, bo o nim mowa, w obecnym sezonie przed podpisaniem kontraktu z GKS-em Tychy występował w węgierskim Ferencvárosi TC, który gra w Erste Lidze. Tam w 12 spotkaniach zanotował 12 punktów za 2 gole i 10 asyst.

Swój debiut na szczeblu seniorskim zanotował na drugim poziomie rozgrywkowym w Szwecji w zespole VIK Västerås HK w sezonie 2016/2017. Rok później było mu dane rozegrać 9 spotkań w drużynie Växjö Lakers, która występuje na najwyższym szczeblu szwedzkiego hokeja. Warto też dodać, że Nilsson rozegrał też trzy mecze w kadrze Szwecji do lat 20.

Szwedzki defensor posiada charakterystykę obrońcy ofensywnego. Szuka kolegów przy rozegraniu, dobrze rozgrywa krążek, a także dysponuje mocnym i celnym strzałem. Warto nadmienić iż ma on zaledwie 24 lata.

https://www.eliteprospects.com/player/242693/august-nilsson

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły