zklepy.pl
Image default

Posiłki ze wschodu! Napastnik rodem z Tadżykistanu nowym hokeistą „Pasów”

Grigorij Miszczenko zasilił dziś szeregi Comarch Cracovii. Napastnik urodzony w tadżyckim Konibodomie związał się z ekipą ze stolicy Małopolski kontraktem ważnym do końca obecnego sezonu.

29-letni lewoskrzydłowy może pochwalić się solidnym doświadczeniem wyniesionym z rosyjskiej WHL. Przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy Sokoła Krasnojarsk, gdzie w 168 meczach zgromadził na swym koncie 62 punkty (28 bramek, 34 asysty). Gdy rozpoczynał swoją przygodę z seniorskim hokejem, było mu nawet dane zadebiutować w KHL. W kampanii 2012/2013 wziął udział w 9 spotkaniach Torpeda Niżny Nowogród, w których przysłużył się 1 asystą. Mimo gry na lewym skrzydle, używa prawego chwytu kija.

Pod Wawelem śmiało postawili w tym sezonie na kierunek wschodni. Miszczenko legitymuje się również rosyjskim paszportem. Oprócz niego, w szatni „Pasów” znajdziemy także innych Rosjan: bramkarza Dienisa Pieriewozczikowa, obrońcę Maksima Ignatowicza oraz napastników: Jewgienija Bodrowa, Artioma Worosziło i Iwana Jacenkę.

grigori-mishchenko-card
Kliknij obraz, by powiększyć.

Najnowsze artykuły

Jeziorski: Robimy z bramkarzy rywali bohaterów

Mateusz Pawlik

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz