zklepy.pl
Image default

Posiłki ze wschodu

Tauron Podhale Nowy Targ wzmocnił się dwoma zawodnikami. Pierwszym okazał się być pochodzący z Rosji Siemion Babincew. Zaś dziś gruchnęła informacja o tym, że z “Szarotkami” kontrakt podpisał Aleksandr Kułakow.

Babincew dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi. Waży on bowiem 86 kilogramów przy 186 centymetrach wzrostu. Ma 26 lat i charakteryzuje się dobrym, celnym strzałem i jest typem szybkiego zawodnika.

Podczas swojej kariery występował w OHL. W drużynie Mississauga Steelheads rozegrał 177 meczów i ma na swoim koncie 82 punkty za 35 bramek i 47 asyst. Miał też krótki epizod w ECHL, gdzie reprezentował Utah Grizzlies i Newfoundland Growlers. Tam w 54 meczach zdobył 34 punkty (15G+19A). Jego ostatnim klubem był ORG Pekin w VHL, gdzie w 41 meczach na swoje konto zapisał 21 punktów (9G+12A). W obecnej kampanii jednak nie rozegrał ani jednego spotkania.

Natomiast Aleksand Kułakow ma znacznie bogatsze CV. 37-latek, reprezentował Białoruś na mistrzostwach Świata Elity czy Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. W białoruskiej ekstralidze zagrał 517 razy, w których zdobył 276 punktów za 103 bramki i 173 asysty. Grał też w KHL, gdzie rozegrał 392 mecze. Zdobył on tam 51 goli i zanotował 62 kluczowe podania. Z Dynamem Mińsk sięgnął po Puchar Spenglera i grał też w drużynie Torpedo Niżny Nowogród. Jako pierwszy poinformował o nim portal Hokej.Net.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj