zklepy.pl
Image default

Potężny transfer katowickiej GieKSy! Reprezentant kraju zmienia klub

Potwierdziły się nasze doniesienia z 25 kwietnia GKS Katowice po raz kolejny sięgnął po dobrze znanego mu hokeistę, tym razem kontraktując gracza, który dwa lata temu został najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu. Na powrót do stolicy województwa śląskiego zdecydował się Patryk Wronka.

Nowotarżanin minione rozgrywki spędził w zespole GKS-u Tychy. Mimo przyzwoitych liczb (44 spotkania, 10 bramek i 28 asyst), ciężko było nie odnieść wrażenia, iż reprezentant miał problemy z odnalezieniem się w ekipie dowodzonej przez Krzysztofa Majkowskiego.

Powrót do dobrze znanych mu Katowic wydaje się być więc rozsądnym krokiem. Występował tam już w latach 2017 – 2019, przebijając barierę stu punktów. Przyczynił się zresztą walnie do wywalczenia srebrnego oraz brązowego medalu. Następnie zdecydował się na drugą próbę podboju zagranicznych lodowisk (wcześniej bez większych sukcesów próbował swych sił w czeskich Orli Znojmo, występujących w rozgrywkach znanych wówczas pod nazwą EBEL). Najpierw jego wybór padł na brytyjski team Belfast Giants, lecz w trakcie sezonu zmienił barwy na francuskich Rapaces de Gap.

Działacze GieKSy po zakończonej fiaskiem kampanii zacierają ręce i już przystępują do działania. Poza zmianą trenera (obowiązki Andrieja Parfionowa przejął Jacek Płachta), dotychczas zakontraktowali Jakuba Wanackiego, Mateusza Bepierszcza, Dawida Musioła i Johna Murraya. Godne odnotowania są także przedłużone umowy z Patrykiem Krężołkiem, Bartoszem Fraszką oraz Grzegorzem Pasiutem. Ponadto w orbicie zainteresowań wciąż znajduje się Marcin Kolusz.

Wiemy, że podpisanie kontraktu przez Patryka to elektryzująca informacja dla wielu kibiców GKS-u. W końcu dał się poznać z jak najlepszej strony w trakcie swojego poprzedniego pobytu w Katowicach. Jestem przekonany, że trener Jacek Płachta z powodzeniem wykorzysta największe atuty Patryka, czyli szybkość połączoną z umiejętnością kontroli krążka. Dzięki temu zawodnik ma szanse nawiązać do indywidualnych osiągnięć z wcześniejszych sezonu, co oczywiście pomoże także GKS-owi – na łamach oficjalnej klubowej strony stwierdził dyrektor sekcji Roch Bogłowski.

Wronka podpisał kontrakt obowiązujący przez najbliższy sezon, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj