zklepy.pl
Image default

Poważna deklaracja Dariusza Reśki. Krynica chce wrócić do THL!

Dariusz Reśko, były burmistrz Krynicy-Zdroju, który zamierza kandydować w najbliższych wyborach samorządowych złożył poważną deklarację. Samorządowiec chce odbudować ekstraligowy zespół w tym małopolskim uzdrowisku.

KTH Krynica to zasłużony klub na polskiej mapie hokejowej. Ekipa z Małopolski 9 medali mistrzostw Polski i całą rzeszę wychowanków, którzy obecnie grają w innych klubach, na czele z Grzegorzem Pasiutem czy Radosławem Galantem. Pierwsze hokejowe kroki w Krynicy stawiał także Paweł Zygmunt, który obecnie gra w czeskiej HC Verva Litvinov.

Po raz ostatni na taflach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce drużyna KTH zagrała w sezonie 2012/13, kiedy to zbudowano prawdziwy dream team, skupiający reprezentantów Polski, którzy mieli wspólnie ogrywać się przez cały sezon, by dobrze prezentować się na imprezach pod egidą IIHF. Projekt szybko się jednak rozpadł, z uwagi na problemy finansowe.

Później od 2014 roku trwały większe i mniejsze próby odrodzenia krynickiego hokeja. Klub występował w 1. lidze czy akademickich rozgrywkach EUHL. Od sezonu 2018/19 nie występuje on jednak w profesjonalnych rozgrywkach. Obecnie zespół pod nazwą Infinitas KH KTH Krynica gra w amatorskiej 2. lidze południowej.

Przypomnijmy, że próbę dźwignięcia KTH przed tym sezonem podjął Tomasz Bałdys. Chciał on zgłosić zespół do rozgrywek MHL, ale ostatecznie nie udało się tego zrobić. Teraz poważną deklarację składa Dariusz Reśko, który ma zamiar startować w wyborach na burmistrza Krynicy-Zdroju.

Już teraz mogę zapewnić, że podejmę się odtworzenia  w Krynicy hokejowej drużyny ekstraligowej. Zresztą taki plan był już w roku 2018, ale nie dane mi było go wdrożyć w życie. Wracamy więc do tego pomysłu: przeanalizowaliśmy to w gronie ekspertów, byłych zawodników, kibiców – mówi Reśko w rozmowie z portalem sadeczanin.info

Celem byłego burmistrza i obecnego kandydata, jest przekonanie do powrotu wychowanków krynickiego klubu, którzy mieliby stanowić trzon zespołu. Na razie trudno jest mówić o konkretnych planach i datach. Te pewnie wykrystalizują się wkrótce, ale dla fanów hokeja z Krynicy i okolic to bardzo dobra informacja.

W tej chwili w innych klubach gra około dwudziestu utalentowanych zawodników z Krynicy, którzy u nas nie mieli możliwości grania, a mogliby powrócić, gdyby zaproponowano im rozsądne warunki. Oczywiście, aby zrealizować ten ambitny cel, potrzebna jest rzetelna współpraca burmistrza, rady miejskiej ze zintegrowanym środowiskiem hokejowym i sponsorami. Przypomnę też, że mam doświadczenie w zarządzaniu klubem sportowym. W latach 2005-2006 byłem wiceprezesem KTH i wtedy bez udziału gminnych pieniędzy awansowaliśmy do ekstraligi. Aby do niej powrócić, optymalnym rozwiązaniem jest powołanie spółki akcyjnej z udziałem i pod kontrolą miasta. A więc pełen profesjonalizm. Mieszkańcy Krynicy kochają hokej na lodzie i oczekują odtworzenia drużyny seniorskiej na odpowiednio wysokim poziomie sportowym – dodaje Reśko.

Przypomnijmy, że obiekt w Krynicy-Zdroju jest obecnie w bardzo dobrej kondycji, gdyż został wyremontowany przy okazji Igrzysk Europejskich, które odbyły się w Polsce w 2023 roku. Niedawno ten górski kurort gościł rozgrywki Tauron Pucharu Polski.

fot.: Gazeta Krakowska.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj