Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Poważne problemy zdrowotne rosyjskiego supertalentu. Ominie swój najważniejszy sezon w karierze?

To nie jest łatwy okres dla Iwana Miroszniczenki. 18-letni Rosjanin, który uchodzi za jeden z największych talentów tegorocznego draftu NHL, został zdiagnozowany z chłoniakiem Hodgkina. Hokeista rodem z Ussuryjska rozpoczął już leczenie w Niemczech.

Iwan Miroszniczenko występował w tym sezonie dla Omskie Krylia. W 31 meczach Wyższej Hokejowej Ligi, będącej bezpośrednim zapleczem KHL, zdobył 10 goli oraz 6 asyst. To także reprezentant młodzieżowych drużyn narodowych Rosji. W minionym sezonie, wraz z ekipą do lat 18, sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Świata.

Jego nazwisko znajduje się w notatniku każdego skauta NHL. Jego notowania różniły się jednak znacząco, w zależności od źródła. Eksperci Draft Prospects Hockey umieścili go na swojej liście na czwartej pozycji. Portal eliteprospects.com wróżył z kolei, iż miałby on zostać wybrany z 30. numerem.

W tej chwili hokej na lodzie schodzi jednak na dalszy plan w życiu 18-letniego zawodnika, gdyż rozpoczął on najważniejszą walkę. Po zdiagnozowaniu chłoniaka Hodgkina, rozpoczął on natychmiastowe leczenie za naszą zachodnią granicą. W przypadku tego nowotworu, Miroszniczenko powinien być optymistą. Rokowania są bowiem dobrem, a sama choroba cechuje się wysokim odsetkiem wyleczeń. 

 

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły