zklepy.pl
Image default

Poważny uraz Nowożyłowa. Czołowy zawodnik Podhala nie dokończył meczu

Pawieł Nowożyłow, który jest był jednym z liderów Tauron Podhala Nowy Targ w meczach sparingowych, doznał poważnej kontuzji. Rosjanin został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania.

25-letni Rosjanin dołączył do “Szarotek” w trakcie przygotowań. Pod Tatry przeniósł się z Torunia. Nowożyłow razem z Neupauerem i Bondarukiem tworzyli pierwszą formację “Górali”. Udało mu się zdobyć pięć punktów za trzy bramki i dwie asysty. Już w trakcie gry w grodzie Kopernika dał się poznać, jako zawodnik, któremu nieobce jest trafianie do siatki, potrafi także dostrzec lepiej ustawionego partnera.

Nowożyłow w trakcie drugiej tercji sparingowego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec mocno ucierpiał w jednym ze starć pod bandą, gdy walczył o krążek z Oskarem Jaśkiewiczem. Skrzydłowy Podhala uszkodził lewe kolano. Rosjanin nie był w stanie podnieść się z lodu o własnych siłach. Wychowanek SKA St. Petersburg opuścił lód przy pomocy kolegów, a następnie udał się na szczegółowe badania do szpitala. Z naszych informacji wynika, że sprawa nie wygląda zbyt dobrze. Portal podhaleregion.pl donosi, że pierwsza diagnoza mówiła nawet o uszkodzeniu więzadeł. Jeśli ona się potwierdzi to Nowożyłowa czeka dłuższa przerwa w grze.

fot. Tomasz Michalczuk.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj