zklepy.pl
Image default

Powrót po rocznym rozbracie. Michalski w GKS Katowice

Mateusz Michalski po rocznym pobycie w Comarch Cracovii, zdecydował się powrócić do GKS-u Katowice, z którym dwa sezonu temu święcił tytuł mistrza Polski.

Mateusz Michalski to wychowanek Podhala Nowy Targ i reprezentant Polski. Poprzedni sezon spędził w Comarch Cracovii, gdzie trafił z…GKS-u Katowice. W sezonie 2021/22 właśnie z GieKSą świętował tytuł mistrza Polski.

W poprzednim sezonie wystąpił w 49 meczach, w których zdobył 9 bramek i zanotował 12 asyst. Zagrał także w 6 konfrontacjach CHL, gdzie zdobył po bramce i asyście. Nie da się jednak ukryć, że skrzydłowy nie należał do ulubieńców trenera Cracovii, który umieszczał go głównie w czwartej formacji.

Michalski niezadowolony ze swojej pozycji w zespole, poprosił o rozwiązanie kontraktu. Szybko okazało się, że postanowił wrócić do Katowic. Z mistrzem Polski podpisał dwuletni kontrakt.

Pamiętamy, że Mateusz opuścił rok temu szeregi naszej drużyny z przyczyn osobistych. Cieszymy się z powrotu do naszej drużyny zawodnika, który był ważną częścią mistrzowskiego zespołu z sezonu 2021/2022 i świetnie sprawdza się w zespołowej grze. Nie bez znaczenia jest jego ligowe i reprezentacyjne doświadczenie, w końcu Michalski miał swój wkład w ostatni wielki sukces hokejowej reprezentacji Polski, czyli awans do Elity. Liczymy na to, że jego powrót do GieKSy przyniesie korzyści zarówno nam, jak i Mateuszowi – powiedział dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj