zklepy.pl
Image default

Powrót wychowanka? Dominik Paś w kręgu zainteresowań JKH

Ostatnie rozstania z Samuelem Mlynarovičem i Rusłanem Baszyrowem, a także problemy ze zdobywaniem bramek sprawiły, że działacze Jastrzębskiego Klubu Hokejowego musieli rozpocząć poszukiwania wzmocnień formacji ofensywnych. Nie oznacza to jednak, że na Jastorze koniecznie pojawi się zupełnie nowa twarz. W kręgu zainteresowań mistrzów Polski pozostaje wychowanek klubu – Dominik Paś.

Po sezonie zwieńczonym potrójną koroną o wypłynięcie na głębsze wody postarało się trzech jastrzębskich wychowanków: Kamil WałęgaJan Sołtys oraz Dominik Paś. Pierwszy z nich przeszedł pozytywnie testy, wiążąc się z MHK 32 Liptowski Mikułasz. Drugi z wymienionych walczył o angaż w AZ-ecie Hawierzów, lecz nie udało mu się zapracować na kontrakt. Powrócił do PHL, wiążąc się z Re-Plast Unią Oświęcim. Niestety, na wczesnym etapie sezonu doznał poważnej kontuzji, która eliminuje go z gry praktycznie do końca bieżących rozgrywek. Fiaskiem zakończyły się także testy Pasia w HK Dukla Michalovce. Tomek Valtonen cenił sobie jego umiejętności, lecz niestety musiał mu podziękować za jego starania ze względu na limit obcokrajowców obowiązujący w Tipos Extralidze.

22-letni hokeista przekonał jednak do siebie sztab AZ-etu Hawierzów, choć JKH GKS Jastrzębie pozostawał otwarty na powrót wychowanka. Niewykluczone, iż wkrótce Dominik Paś ponownie będzie występował w swym rodzinnym mieście.

Ligowa sytuacja AZ-etu jest nie do pozazdroszczenia. Drużyna zajmuje przedostanie miejsce, gdyż na dnie tabeli plasuje się SK Kadaň, który wycofał się z rozgrywek w trakcie sezonu. Do miejsca barażowego podopieczni Aleša Flašara tracą już 12 punktów. Do pozycji gwarantującej utrzymanie ta strata wynosi aż 14 punktów. Ekipa z Hawierzowa uległa dziś 2:5 SC Kolín, w środę przegrała zaś 2:4 z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie – HC Benátky nad Jizerou.

Niemalże pod każdą szerokością geograficzną w hokejowym świecie panuje przekonanie, że zagraniczny zawodnik musi prezentować się lepiej od graczy krajowych. Paś nie należy jednak do liderów swojego zespołu. W 19 spotkaniach zdobył raptem 2 gole, do których dołożył 4 asysty. Czy już wkrótce ponownie ujrzymy go w barwach klubu znad czeskiej granicy? Zainteresowanie usługami wychowanka zostało nam potwierdzone przez dyrektora sportowego Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, Leszka Laszkiewicza:

Na ten moment Dominik jest zawodnikiem AZ-etu Hawierzów, lecz oczywiście jesteśmy nim zainteresowani.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj