zklepy.pl

Powstał film o najlepszym meczu w historii polskiego hokeja

Minęło 45 lat od pamiętnego spotkania na hokejowych mistrzostwach świata w Katowicach – Polacy pokonali Związek Radziecki. Już wkrótce możemy cofnąć się do tamtych czasów. Powstał film dokumentalny „Kryptonim Obiekt. Czyli cud nad Rawą”, którego tyska premiera już 20 czerwca.

Jego autorem jest Wojciech Wikarek – znany śląski filmowiec–dokumentalista. Film w pasjonujący sposób przypomina historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach, w którym Polska sensacyjnie pokonała – jedyny raz w historii – drużynę Związku Radzieckiego. Wygrana 6:4 w katowickim „Spodku” z utytułowanym rywalem to jeden najbardziej spektakularnych sukcesów nie tylko polskiego hokeja, ale i całego polskiego sportu. W „Kryptonimie Obiekt” wspomnieniami z meczu dzielą się jego uczestnicy, wykorzystane też zostały unikalne materiały filmowe i fotografie. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcą filmu oraz uczestnikami meczu Polska – ZSRR z 1976 roku.

Tyska premiera filmu odbędzie się 20 czerwca w sali koncertowej orkiestry AUKSO w Mediatece (Tychy, al. marsz. J. Piłsudskiego 16). Bilety do kupienia za pośrednictwem strony Ticketmaster.
Tyszanin Wojciech Wikarek jest czołowym twórcą kina niezależnego w południowej Polsce. Premiera jego poprzedniego filmu „Hanys” odbyła się w 2019 roku w Tyskiej Galerii Sportu.

scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Wojciech Wikarek
czas trwania: 49 minut
miejsce: Sala koncertowa orkiestry AUKSO w Mediatece, al. marsz. J. Piłsudskiego 16
koszt: 20 zł
informacje o biletach: Gabriela Oleksy, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e–mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl

Link do sprzedaży biletów: https://www.ticketmaster.pl/event/kryptonim-obiekt-czyli-cud-nad-raw-bilety/20997

 

Najnowsze artykuły

Ten wieczór należał do Unii. Pewna wygrana oświęcimian pod Wawelem

Kacper Tomasz Langowski

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Zostaw komentarz