Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Pozytywne testy. Jakimienko dołączył do “GieKSy”

Roczną umową z katowickim klubem związał się Aleksandr Jakimienko. To rosyjski defensor, który wystąpił we wszystkich sparingach “GieKSy” i przekonał do siebie sztab szkoleniowy.

24-latek urodził się w stolicy Estonii i lwią część swojej dotychczasowej kariery spędził w Rosji. Występował w MHL i WHL. Na zapleczu KHL rozegrał 147 meczów, w których zdobył dwie bramki i zanotował 27 asyst. Na ławce kar spędził 87 minut. W klasyfikacji plus/minus wypadł na -3.

W poprzednim sezonie nie zagrał ani jednego meczu, a swój ostatni epizod na taflach Wyższej Hokejowej Ligi zaliczył w sezonie 2019/2020. Jakimienko zagrał we wszystkich przedsezonowych meczach katowickiego klubu i raz wpisał się na listę strzelców, w wyjazdowym meczu z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Aleksandr został zaproszony na testy i pokazał się z dobrej strony w sparingach z topowymi zespołami naszej ligi. Tym samym swoją postawą zapracował na kontrakt z naszym klubem – powiedział, na łamach klubowej strony, dyrektor sekcji hokeja na lodzie Roch Bogłowski.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły