Preludium szóstej kolejki. Sanoczanie podejmują Podhale

Już dziś rozpoczniemy zmagania szóstej kolejki Polskiej Hokej Ligi. W grodzie Grzegorza miejscowy STS skrzyżuje kije z TAURON Podhalem Nowy Targ.

Niespodziewany comeback

Sanoczanie zachwycili we wtorek w zaległym spotkaniu z GKS-em Tychy. Choć po czterdziestu minutach przegrywali już 1:3, to w ostatniej tercji zdołali odwrócić losy całego starcia, triumfując 5:4. Podopieczni Miiki Elomy pokazali pazur i bez wątpienia będą chcieli pójść za ciosem w spotkaniu z „Szarotkami”.

Fińskie rozczarowanie

Nowotarżanie zainaugurowali sezon ambitną walką z Re-Plast Unią Oświęcim, a następnie rozbili JKH GKS Jastrzębie 4:0, co dobrze rokowało na przyszłość. Nie udało im się już jednak powtórzyć dobrego wyniku, a czarę goryczy przelała porażka 0:7 z KH Energą Toruń.

Sztab szkoleniowy postanowił zrewidować przydatność niektórych zawodników. Stąd też decyzja o rozwiązaniu kontraktów z Laurim Huhdanpą oraz Sampo Paulaharju. Czy poprawi to wyniki „Szarotek”?

Gospodarze faworytem

Nie zmienia to faktu, iż przed dzisiejszym meczem zdecydowanym faworytem są hokeiści Marmy Ciarko STS-u Sanok. W sezonie, w którym chcą wykonać kolejny krok w przód, powinni oni regularnie punktować z bezpośrednimi rywalami w walce o play-offy.