zklepy.pl
Image default

Poważne problemy zdrowotne napastnika Oilers. Diagnoza podczas kwarantanny

Josh Archibald z Edmonton Oilers nadchodzący sezon NHL będzie musiał spisać na straty. Przed nim najważniejsza walka w dotychczasowej karierze – o powrót do zdrowia i do normalnego życia.

Napastnik Edmonton Oilers nie będzie miło wspominał minionego lata. 28-letni Amerykanin spędził przerwę między rozgrywkami poza Kanadą, więc po powrocie do Kraju Klonowego Liścia musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie. Pod koniec przewidzianych 14 dni w izolacji, zaczął czuć się źle, wobec czego został poddany serii badań, które wykazały, że chorował on na COVID-19 (sam zawodnik nie był zaszczepiony). Po przebadaniu krwi, lekarze wykryli u niego zapalenie mięśnia sercowego. Zawodnik znajduje się teraz pod ścisłą opieką lekarzy, którzy wciąż przyglądają się jego zdrowiu. Nie wiadomo kiedy – i czy w ogóle – Archibald wróci do gry.

Josh Archibald dołączył do ekipy z Edmonton jako wolny zawodnik w lipcu 2019 roku. Rozegrał 114 spotkań, w których zaliczył 19 bramek oraz 15 asyst. Był podstawowym zawodnikiem zespołu podczas gry w osłabieniu.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj