Prościejów lepszy w „Jastrzębich” derbach

JKH GKS Jastrzębie uległ dziś LHK Jestřábi Prościejów 1:2. Dla jastrzębian było to drugie spotkanie w cyklu przedsezonowych sparingów.

LHK Jestřábi Prościejów to kolejny sparingpartner jastrzębian występujący na co dzień w Chance Lidze. W miniony czwartek hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdołali pokonać 5:4 HC Frydek Mistek, choć byli zmuszeni do odrabiania dwubramkowej straty, a zwycięstwo przypieczętowali po serii rzutów karnych.

W dzisiejszym starciu szansę od trenera Róberta Kalábera otrzymał testowany Dan Przybyla, który miniony sezon spędził we Frydku-Mistku. Nie zaprezentował się jednak z dobrej strony i w trzeciej tercji próżno było go uświadczyć na lodzie.

Pierwsze 20 minut nie obfitowało w wiele szczególnie groźnych okazji, choć obydwa zespoły wykorzystały swoje kluczowe szanse. Wynik meczu otworzył Frenks Razgals, który zgubił krycie defensywy i pewnie pokonał bramkarza, a krążek przed przekroczeniem linii bramkowej zdążył jeszcze odbić się od słupka. Ekipa z Prościejowa zapewniła sobie wyrównanie na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej tercji, gdy koronkową akcję zespołu zwieńczył Marek Švec.

W kolejnej odsłonie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. W 26. minucie na bramkę Nechvátala mierzony strzał oddał Jakub Babka i już chwilę później cieszył się z trafienia. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie w dzisiejszym spotkaniu.

Już pojutrze mistrzowie Polski podejmą pojedynek z kolejnym przedstawicielem Chance Ligi. Będzie to dobrze znany im z corocznych przygotowań klub HC RT TORAX Poruba.

JKH GKS Jastrzębie – LHK Jestřábi Prościejów 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
1:0 – Frenks Razgals – Kamil Górny (13:54),
1:1 – Marek Švec – Petr Krejčí (18:40),
1:2 – Jakub Babka (25:31).

JKH GKS: Nechvátal – Ē. Ševčenko, Boholejsza; Baszyrow, Pavlovs, Urbanowicz – Bryk, Górny; R. Nalewajka, Razgals, A. Ševčenko – Kamienieu, Kostek; Ł. Nalewajka, Jarosz, Jass – Gimiński, Horzelski; Pelaczyk, Przybyla, Płachetka.

LHK Jestřábi: Bláha – Husák, Havlík; Beránek, Jáchym, Mrázek – Zajíc, Vala; Novák, Kloz, Motloch – Blažej, Staněk; Jiránek, Babka, Švec – Jelínek, Koblížek, Dubský.