Przegląd dnia NHL: Szpital w Vegas, zwycięstwo w debiucie Kinga i interwencja roku Demki [WIDEO]

Zdziesiątkowani kontuzjami Vegas Golden Knights po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali. Derek King, tymczasowy trener Chicago Blackhawks, pokonał w swoim debiucie Nashville Predators.

Szpital w Vegas. Przetrzebieni Golden Knights nie sprostali Red Wings

Będący w ciągłej przebudowie Detroit Red Wings podejmowali dzisiaj Vegas Golden Knights. Goście – którzy mają u siebie istny szpital – robią, co mogą, aby nie tracić kontaktu z czołówką dywizji. Dzisiejszy mecz miał specjalne znaczenie dla obrońcy Red Wings – Danny’ego DeKeysera – który rozgrywał dzisiaj swoje 500. spotkanie w NHL. Co więcej, wszystkie te występy zaliczył w szeregach ekipy z Detroit. Gospodarze mogli w tym meczu liczyć także na swojego kapitana. Dylan Larkin wrócił do treningów drużyną po tygodniej przerwie spowodowanej sprawami rodzinnymi. Pierwsza tercja pokazała, że młody zespół Red Wings nie ułatwi zadania faworyzowanym gościom. Na sześć strzałów oddanych na bramkę Laurenta Brossoita, aż trzy znalazły drogę do siatki. Tuż po rozpoczęciu drugiej tercji wyborną wręcz sytuację zmarnował Moritz Seider, który mając krążek praktycznie na linii bramkowej, przy samym słupku, posłał go wzdłuż bramki. Vegas Golden Knights – mimo oddania czterdziestu strzałów na bramkę Thomasa Greissa – zdołali go pokonać tylko dwa razy.

Detroit Red Wings Vegas Golden Knights 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Bramki: Lucas Raymond, Robby Fabbri, Pius Suter, Władisław Namiestnikow, Tyler Bertuzzi – Nicolas Roy, Jonathan Marchessault.

Zwycięstwo w debiucie i kamień milowy żywej legendy

Pogrążeni w totalnym kryzysie Chicago Blackhawks odnieśli swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Pełniący funkcję tymczasowego trenera Derek King w swoim debiucie pokonał po dogrywce Nashville Predators. Dzięki bramce zdobytej przez Alexa DeBrincata, asystę pierwszego stopnia zanotował Patrick Kane. Asysta ta dała żywej legendzie Chicago Blackhawks punkt numer 1100 w karierze.

Chicago Blackhawks Nashville Predators 2:1 pd. (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Kolejne zwycięstwo „Kaczek”

Niesamowity start do nowego sezonu notuje Anaheim Ducks. „Kaczki” w niczym nie przypominają zespołu z poprzednich rozgrywek, w których to zajęli 30. miejsce w lidze, wyprzedzając jedynie Buffalo Sabres. Duża w tym zasługa 24-letniego Troya Terry’ego. W 12 rozegranych do tej pory spotkaniach zdobył on aż 15 punktów (8 goli oraz 7 asyst) i prowadzi swoją drużynę do zaskakujących rezultatów. Tym razem w pokonanym polu zostawili oni mocną ekipę St. Louis Blues, pewnie wygrywając 4:1. Swoją pierwszą bramkę w karierze zdobył Benoit-Olivier Groulx.

Anaheim Ducks St. Louis Blues 4:1 (0:1, 1:0. 3:0)
Bramki: Sam Carrick, Troy Terry, Sam Steel, Benoit-Olivier Groulx – Brandon Saad.

Zabójcza trzecia tercja

Dwie bramki zdobyte przez Andersa Lee nie wystarczyły do pokonania Minnesota Wild. Wszystko szło zgodnie z planem do końca drugiej tercji, Islanders prowadzili 2:1, a świetnie w bramce spisywał się Siemion Warłamow. W ostatnich dwudziestu minutach gry do pracy wzięli się gospodarze, którzy zaaplikowali gościom z Nowego Jorku aż cztery gole, z czego dwa padły po strzałach do pustej bramki.

Minnesota Wild New York Islanders 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Bramki: Nick Bjugstad, Ryan Hartman, Brandon Duhaime, Jonas Brodin, Matt Dumba – Anders Lee (2).

Kandydat do interwencji roku?

W pierwszej tercji Thatcher Demko zanotował obronę, o której będzie się mówiło przynajmniej do końca sezonu, gdy będzie wybierana najlepsza parada bramkarska roku. W drugich dwudziestu minutach kibice gospodarzy mieli wiele powodów do radości. Vancouver Canucks zaaplikowali gościom z Dallas aż cztery bramki, co właściwie zakończyło emocje w tym meczu. Na półtorej minuty przed końcem Travis Hamonic zablokował uderzenie jednego z napastników Dallas Stars. Niestety dla obrońcy Vancouver Canucks, krążek po odbiciu się od kija poszybował w górę i trafił go w twarz. Na szczęście, Hamonic o własnych siłach opuścił taflę.

Vancouver Canucks Dallas Stars 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Bramki: J.T. Miller (2), Elias Pettersson, Bo Horvat, Wasilij Podkołzin, Brock Boeser – Joe Pavelski, Luke Glendening, Ryan Suter.