zklepy.pl
Image default

Puchar Kontynentalny jednak nie dla Krakowa. Jest nowa data

Nie w Krakowie, a w duńskim Aalborgu odbędzie się jednak turniej finałowy o Puchar Kontynentalny. Dziś IIHF wyznaczył nową datę tego turnieju, która jest nieco problematyczna.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Cracovia zgłosiła akces do zorganizowania turnieju finałowego, który na początku stycznia miał odbyć się w Danii. Dziś IIHF wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. Czytamy w nim, że duński Aalborg pozostanie gospodarzem zmagań, ale zostają one przeniesione na marzec. Turniej ma się odbyć w dniach 4-6 marca, co niewątpliwie jest przeszkodą dla Comarch Cracovii. W tym czasie w Polskiej Hokej Lidze trwać będą już rozgrywki fazy play-off.

Wszystkie zespoły, czyli HK Homel, Saryarka Karaganda i Comarch Cracovia mają czas do 22 grudnia na potwierdzenie udziału w rozgrywkach. 

Zmiana terminu związana jest z niedawno ogłoszonym lockdownem w Danii, a także względami zdrowotnymi zawodników i sztabów w kontekście rozprzestrzeniania się wariantu Omikron. Wiemy też, że Duńczycy nie chcieli rozgrywać turnieju przy pustych trybunach, swojej pięciotysięcznej hali Gigantium. 

Najnowsze artykuły

SG Cortina pokonana! „GieKSa” awansowala

admin

Puchar Kontynentalny: Rywale „GieKSy” – SG Cortina

admin

Puchar Kontynentalny: Rywale „GieKSy” – Ferencvárosi TC

admin

Zostaw komentarz