Znajdziesz nas też tutaj:

Reprezentacja

Quo vadis, Polsko? Młode „Orły” rozbite przez Japonię

Reprezentacja Polski poniosła trzecią porażkę na Mistrzostwach Świata do lat 20 dywizji IB. Tym razem biało-czerwonym bolesnej lekcji udzielili młodzi Japończycy, którzy pokonali naszych reprezentantów aż 7:2.

Po ostatnich przegranych z Francją (2:6) i Słowenią (1:3) podopieczni Artura Ślusarczyka liczyli na przełamanie złej passy w starciu z jedyną w stawce ekipą spoza Europy. Już początek spotkania zwiastował, że nie będzie to jednak łatwe zadanie. W 4. minucie Japończycy wyprowadzili kontrę, gdzie po składnej akcji wynik spotkania otworzył Yusaku Ando. Udało im się podwyższyć prowadzenie w przewadze w 13. minucie, kiedy to szczęście dopisało Yuto Taneichiemu. Krążek wstrzelony przez Yutakę Toko odbił się bowiem od jego łyżwy, myląc Mikołaja Szczepkowskiego.

Kiedy w odstępnie niespełna dwóch minut po dwóch bramkach Oliwiera Kasperka Polacy zdołali wyrównać, wydawało się, że powalczą oni jeszcze o pełną pulę. W 15. minucie obrońca GKS-u Tychy popisał się bardzo dobrym uderzeniem z nadgarstka sprzed linii niebieskiej. Następnie świetnie odnalazł się w polu międzybulikowym i pewnie pokonał bramkarza, dając wyrównanie.

To było jednak wszystko, na co dziś było stać hokeistów dowodzonych przez Artura Ślusarczyka, a w dwóch kolejnych odsłonach do siatki trafiali już tylko wyłącznie nasi rywale. Po trzech szybko zdobytych bramkach w drugiej tercji, między słupkami Szczepkowskiego zastąpił Oskar Polak. Choć bramkarz TAURON Podhala Nowy Targ nie przepuścił w tej odsłonie żadnej bramki, tak skapitulował dwukrotnie w ostatnich dwudziestu minutach.

Obok Polski jedyną drużyną, która pozostaje bez punktu jest reprezentacja gospodarzy. Estończycy zmierzą się dziś o 18.30 ze Słoweńcami. Pojutrze podejmą z kolei Polaków, którzy dzień później zmierzą się z Ukraińcami. Będą to kluczowe mecze w kontekście utrzymania się na tym poziomie rozgrywkowym.

Japonia – Polska 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
1:0 – Yusaku Ando – Yu Sato, Ichiro Takahashi (3:06),
2:0 – Yuto Taneichi – Yutaka Toko, Kotaro Murase (12:57, 5/4),
2:1 – Oliwier Kasperek – Dominik Kasprzyk, Szymon Dobosz (14:39),
2:2 – Oliwier Kasperek – Paweł Wybiral, Wiktor Bochnak (16:16, 5/4),
3:2 – Junsuke Kasai – Kotaro Murase, Yu Sato (24:17),
4:2 – Junya Owa – Kotaro Murase, Yu Sato (24:53),
5:2 – Yu Sato – Yuto Taneichi (25:56),
6:2 – Yutaka Toko – Masato Okubo, Yuto Taneichi (45:25, 5/4),
7:2 – Kotaro Tsutsumi (54:22).

Japonia: Tamura – Nemoto, Sasanaka; Morita, Okubo, Hamano – Toko, Owa; Tsutsumi, Ando, Ueno – Kasai, Takahashi; Sato, Murase, Taneichi – Takasaki, Egusa; Sasanuma, Nishiwaki.
Trener: Richard Carriere.

Polska: Szczepkowski (od 25:57 Polak) – Biłas, Jaracz; K. Bukowski, Drozd-Niekurzak, F. Kapica – Kacper Maciaś, Schafer; Ślusarczyk, Sterbenz, Krzysztof Maciaś – Florczak, Kasperek; Bochnak, Maćkowski, Wybiral – Proczek; Dobosz, Kasprzyk, Wicher.
Trener: Artur Ślusarczyk.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły