zklepy.pl
Image default

Ranking sędziów. Wzloty i upadki

Oceniliśmy poczynania naszych rodzimych sędziów w 20. i 21. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Ocenę “4”, ma już dwóch sędziów, ale im bliżej dołu tabeli tym gorzej. Już w najbliższych dniach wleci kolejny ranking, po najświeższych meczach. Zapraszamy do lektury!

20. kolejka

Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia
Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Niżnik

Zacięte spotkanie na podkarpaciu, nie brakowało w nim walki i ostrej gry. Sędziowie nie najlepiej zapanowali nad przebiegiem wydarzeń na lodzie. Swoją postawą przyczynili się do uczynienia meczu jeszcze bardziej chaotycznym i szarpanym. Na całe szczęście ich słabszy dzień nie wypaczył wyniku spotkania.

Nasza ocena: 3.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice
Sędziowali: Dawid Mazur, Michał Baca

Mecz sędziowany na przyzwoitym poziomie. Nie brakowało kilku spięć na lodzie, ale arbitrzy postawili w tym spotkaniu na więcej swobody. I dobrze, czasem dobrze jest zobaczyć taki hokej. Poza tym w 37. minucie meczu dobrze zasądzony rzut karny spowodowany przez Magnussa Jakobsonsa poprzez faul na Szymonie Mularczyku. Poza tym kary były przyznawane raczej bez większych kontrowersji.

Nasza ocena: 5

GKH Stoczniowiec Gdańsk – JKH GKS Jastrzębie
Sędziowali: Mateusz Krzywda, Przemysław Gabryszak

Wydawałoby się, że mecze ze Stoczniowcem nie należą do najtrudniejszych w prowadzeniu, sędziowie mieli jednak pełne ręce roboty. Nie jesteśmy jednak przekonani, czy ich wszystkie decyzje były prawidłowe. Śmiech budzi w nas pierwsza kara przyznana Marcinowi Horzelskiemu, którą otrzymał za niebezpieczną grę wysokim kijem. Sęk w tym, że Michał Zając w zażartej walce pod bandą został trafiony nie przez obrońcę JKH… a Krystiana Mocarskiego, kolegę z zespołu. Do tego należy dodać kilka niezrozumiałych gwizdków, które parokrotnie zdziwiły samych zawodników. Jednym z dobrych momentów sędziów w tym meczu jest przyznanie zasłużonej kary meczu Kamilowi Wróblowi.

Nasza ocena: 2.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim
Sędziowali: Sebastian Kryś, Bartosz Kaczmarek

“Święta Wojna” zwykle obfituje w wiele kar. Tym razem tak nie było. Widzieliśmy dobry, techniczny mecz. Można nawet nazwać to jednym z lepszych meczów w tym sezonie. Rozczarował za to niestety duet sędziowski. Zaczniemy od tego, że Sebastian Kryś bywał zwykle fatalnie ustawiony. Krążek wiele razy odbijał się od sędziego co powodowało wiele nieoczekiwanych strat. Szczególnie jak sędzia był ustawiony za bramkami. Brakowało również rzetelności. Pod koniec meczu, w 58. minucie należała się kara dla Filipa Komorskiego, który uderzał Patryka Noworytę. Arbitrzy nie zauważyli tego przewinienia, a gra toczyła się dalej. W dogrywce znów w roli głównej był “Komora”. Tym razem w 63. minucie powalił Lukę Kalana, za co również należały się dwie minuty za przeszkadzanie. Nie ukrywamy, że brak tych wykluczeń mogły mieć wpływ na końcowy rezultat w tym spotkaniu.

Nasza ocena: 1

21. kolejka

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok
Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński

Przyzwoite zawody w wykonaniu obu Panów. Walki i spornych sytuacji w tym meczu było niewiele, przez co pracy nie mieli sporo. Jedyny błąd to brak kary dla Macieja Witana za rzucenie na bandę Siemiona Garszyna w 35. minucie. Rosjanin sam wymierzył sprawiedliwość sanockiemu napastnikowi kopnięciem, za co zasłużenie otrzymał karę meczu. Garszyn po fakcie otrzymał jeszcze zawieszenie od komisji weryfikującej na cztery mecze.

Nasza ocena: 4-.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie
Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Paweł Kosidło

Mecz zakończony sromotną porażką gospodarzy. Nie zabrakło jednak kontrowersji. Ogromne pretensje do sędziów mieli przede wszystkim tyszanie. Szczególnie dwie kary pod koniec meczu były dość przesadzone. Olaf Bizacki dostał 2+10, za rzucenie na bandę. Chwilę później za to samo wykluczony został Christian Mroczkowski. Według nas, sędziowie mogli w tych sytuacjach zachować się lepiej, gdyż te decyzje zostały podjęte zbyt “aptekarsko”. Warto też wspomnieć o rzekomym wykluczeniu dla Alexa Szczechury za spóźniony atak ciałem, który również był przesadzony. Słaby mecz w wykonaniu arbitrów.

Nasza ocena: 2

GKS Katowice – GKH Stoczniowiec Gdańsk
Sędziowali: Paweł Breske, Robert Długi.

Sam mecz był niezwykle chaotyczny, nie toczył się w najwyższym tempie, toteż ciężko napisać coś odkrywczego o pracy arbitrów. Dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków, a do użycia gwizdka zdecydowanie częściej zmuszali ich przyjezdni znad morza. W oczy nie rzucił się nam żaden rażący błąd. Warto zaznaczyć, że między 29. a 32. minutą spotkania hokeiści obydwu stron sprokurowali aż 4 kary wynikające z gry.

Nasza ocena: 4+.

Tauron Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mariusz Smura

Dobre zawody w wykonaniu tego duetu. Należy także pochwalić zawodników za grę zgodnie z przepisami. Zaledwie sześć kar nałożonych w trakcie tego spotkania, to niezbyt wielka liczba. Arbitrzy dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków i wyłapali prawie każde przewinienie. Kilka zagrań sędziowie puścili jednak płazem za co musimy potrącić ocenę.

Nasza ocena: 4-.

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń
Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Krzywda

Hokeiści obydwu drużyn stworzyli niezłe widowisko, a arbitrzy wcale im w tym nie przeszkadzali. Podejmowali dobre decyzje, a ukarani zawodnicy doskonale wiedzieli, że zawinili, przez co nie mogli mieć do rozjemców najmniejszych pretensji. Można przyczepić się jedynie do przydługiej analizy bramki Luke’a Ferrary, wybaczamy to jednak sędziom, bowiem mimo wszystko lepiej upewnić się dwa razy, niż popełnić błąd, który może zadecydować o ostatecznym wyniku.

Nasza ocena: 4+.

Średnia ocen:
Patryk Kasprzyk – 4+ (5, 4-,3+,5,4+,4,4,3+,5,2)
Przemysław Gabryszak – 4- (5, 5+,3,4+,4,5,4+,4+,1,2,4+,2,4-)
Tomasz Radzik – 3+ (4-,4,2-,5,2-,1, 4-,4+,4-,5,3)
Dawid Mazur – 3+ (4-, 2,5,4,2,4,4,5,5)
Patryk Pyrskała – 3+ (4,3+,4,4,5,2, 2+,4,3-,5,4-,4-)
Mariusz Smura – 3+ (4,3,4,3+,2+,4+,1,3-,4,5,4-)
Robert Długi – 3+ (4, 3-,2,3,3-, 4,3,5-,5,4+,4-,4+)
Mateusz Niżnik – 3+ (4, 3-,3,3-,4,3,5-,5,4-,3)
Wojciech Wrycza – 3+ (5, 5+, 4-,3+,1,4+,1)
Krzysztof Kozłowski – 3+ (2,2,5,4,4,2,4+,4,4+,4)
Daniel Lipiński – 3+ (5,1,3,4-,4+,4+,4,2,2,4+,4-,4-)
Michał Baca – 3+ (3+, 4-,4+,1,3,5+,4+.3+,4,5,5,4+)
Paweł Breske – 3+ (4-, 4+,4-,4, 3-,2+, 3+,3+,2+,4+)
Paweł Kosidło – 3 (4-,4, 4,2-,5,1,2-,4-,3-,3,2)
Bartosz Kaczmarek – 2+ (1,2,3,2,5,4-,5+,3+,4,4,1,1)
Marcin Polak – 2+ (1,4+,2,3+, 3-, 4+,1,4,4+)
Mateusz Krzywda – 2+ (4,3+,2,1,3,2,3+,4+,3-,2,4+)
Sebastian Kryś – 2+ (1,4+,1,4,4,2, 4-,1,3+,4,3,1)

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj