Re-Plast Unia Oświęcim wygrywa po męczarniach [WIDEO]

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała z Ciarko STS-em Sanok 2:1. Dublet w tym meczu zaliczył Johan Skinnars. Tym samym oświęcimianie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, zaś sanoczanie po raz trzeci muszą przełknąć gorzką pigułkę.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Obie drużyny tworzyły sobie sytuacje, ale brakowało bramek. Ponadto, w bramce Ciarko STS-u Sanok dobrze spisywał się Filip Świderski. Końcówka tej tercji nie była najlepsza w wykonaniu podopiecznych Toma Coolena. Najpierw jego drużyna została ukarana dwoma minutami za nadmierną ilość zawodników na lodzie, a chwilę potem Toni Henttonen oddał strzał z okolic bulika pomiędzy parkany Clarke’a Saundersa.

Od drugiej tercji kanadyjski golkiper został w boksie, a zastąpił go Robert Kowalówka. Oświęcimianie ruszyli do ataku, ale byli ze skutecznością na bakier. Dopiero w 37. minucie Johan Skinnars “na raty” pokonał sanockiego golkipera.

Biało-niebiescy przejęli całkowitą inicjatywę w trzeciej tercji. Rywale mieli problem z wyjściem z tercji. Efektem tego była bramka Johana Skinnarsa z 48. minuty. Szwedzki napastnik po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców i wykorzystał tym samym okres gry w przewadze.

Sanoczanie mieli swoje szanse. Grali oni bowiem w podwójnej przewadze. Nie udało im się tego wykorzystać. Na ponad dwie minuty przed końcem, asystent nieobecnego w Oświęcimiu Marka Ziętary – Marcin Ćwikła poprosił o czas, a następnie ściągnął bramkarza do boksu. Ten manewr nie przyniósł jednak żadnych korzyści.

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
0:1 – Toni Henttonen – Sami Jekunen, Aleksi Hämäläinen (19:59, 5/3),
1:1 – Johan Skinnars – Teddy Da Costa, Victor Rollin Carlsson (36:18),
2:1 – Johan Skinnars – Victor Rollin Carlsson, Teddy Da Costa (47:04, 5/4).

Unia: Saunders – Bezuška, Skinnars; Themár, Carlsson, Da Costa – MacDonald, M. Noworyta; Oriechin, Dziubiński, Kowalówka – P. Noworyta, Paszek; Trandin, Krzemień, Wanat – Kusak.
Trener: Tom Coolen.

Sanok: Świderski – Rąpała, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Olearczyk; Filipek, Tamminen, Strzyżowski – Biłas, Pavúk; Mocarski, Wilusz, Biały – Florczak, Łyko, Bar.
Trener: Marcin Ćwikła.