Re-Plast Unia wygrała ze zdziesiątkowanym STS-em

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała zdziesiątkowaną kontuzjami i chorobami Marmę Ciarko STS Sanok 4:0. Goście jednak dzielnie się bronili, a worek z bramkami rozwiązał się dopiero w trzeciej tercji.

Wtorkowy mecz dla Re-Plast Unii wydawał się formalnością, bowiem do Oświęcimia zawitała zdziesiątkowana kontuzjami i chorobami Marma Ciarko STS Sanok. Nic bardziej mylnego. Ekipa z Podkarpacia wzmocniona hokeistami z młodzieżowego zespołu z ligi MHL dzielnie stawiała czoła faworyzowanemu liderowi Polskiej Hokej Ligi.

Pierwszy gol padł dopiero w 36. minucie. Stempel na zwycięstwie biało-niebiescy postawili już jednak w trzeciej tercji, gdy w odstępie 75 sekund Filipa Świderskiego pokonali: Krystian Dziubiński i Erik Ahopelto. Były to gole zdobyte odpowiednio w podwójnej i pojedynczej przewadze. Kropkę nad “i” w 53. minucie postawił Łukasz Krzemień.

Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko STS Sanok 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
1:0 – Erik AhopeltoKrystian Dziubiński, Roman Diukow (36:00),
2:0 – Krystian DziubińskiTeddy Da CostaMichael Cichy (46:23, 5/3),
3:0 – Erik AhopeltoTommi Laakso Krystian Dziubiński (47:38, 5/4),
4:0 – Łukasz Krzemień – Sebastian Kowalówka (52:27),

Unia: Lindskoug – GraborenkoDa CostaCichy, Denyskin  – JerofejevsDiukowAhopelto, DziubińskiPadakin – JākobsonsBezuškaSołtysKrzemieńS. Kowalówka – M. NoworytaP. NoworytaPrusakWanatLaakso.
Trener: Nik Zupančič.

STS: ŚwiderskiKarlsson, Valtola; SienkiewiczŁysenko, Wróbel; Filipek, Miccoli, GindaHöglund, Tołstuszko; Dulęba, Mazur, Radwański oraz Worwa.