zklepy.pl
Image default

Reprezentant Polski dołączył do GKS-u Tychy!

Dobrze znany polskim kibicom bramkarz został nowym hokeistą GKS-u Tychy! To etatowy reprezentant Polski!

Chodzi tu o oczywiście o reprezentanta Polski – Ondrzeja Raszkę. 30-letni wychowanek HC Oceláři Trzyniec występował w Polsce przez większość swojej kariery, czyli przez dziewięć sezonów, w których zdobył dwa złote, jeden srebrny i cztery brązowe medale. Przez te lata reprezentował barwy: KTH Krynica, Comarch Cracovii, HC GKS-u Katowice, STS-u Sanok, Podhala Nowy Targ, Polonii Bytom oraz JKH GKS-u Jastrzębie. Łącznie na polskich taflach rozegrał już 308 spotkań. Czech z polskim paszportem zaliczył także epizody na niższych poziomach rozgrywkowych w Czechach oraz w Wielkiej Brytanii.

Ostatnie 2,5 sezonu spędził w klubie znad czeskiej granicy, z którym dwukrotnie sięgnął także po Puchar Polski. W kwietniu ubiegłego roku zdecydował się jednak opuścić JKH i podpisał kontrakt z macierzystym klubem z Trzyńca. Było jednak wiadomo, że Raszka uda się do farmerskiego zespołu z Chance Ligi, czyli HC Frydek-Mistek. Tam wystąpił jednak z zaledwie czterech meczach, w których bronił ze skutecznością 83,8% i wpuszczał średnio 4,5 bramki na mecz.

Raszka zdążył już odbyć z “Trójkolorowymi” trening i w czwartek złożył podpis pod kontraktem, który obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu.

 

 

fot. hokej.hcf-m.cz/gkstychy.info

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski
Ładowanie...