Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Rollin Carlsson zagra ponownie w Danii. Zaprezentuje się w Champions Hockey League

Victor Rollin Carlsson w zeszłym sezonie należał do liderów Re-Plast Unii Oświęcim. Przygoda 32-letniego Szweda z Polską Hokej Ligą trwała jednak zaledwie tylko jedną kampanię. Utalentowany technicznie center zdecydował się na ponowne występy w duńskiej Metal Ligaen.

Victor Rollin Carlsson trafił nad Sołę po dwóch sezonach spędzonych w Danii. Jako hokeista Herlev Eagles, należał do czołowych zawodników w rozgrywkach 2019/2020. Kolejna kampania spędzona w szeregach SønderjyskE nie była już jednak tak udana, a następnie 32-letni Szwed zdecydował się na transfer do Polskiej Hokej Ligi.

Wychowanek Almtuny IS jako jeden z nielicznych hokeistów biało-niebieskich zdołał utrzymać równą formę przez niemalże cały sezon. W 33 spotkaniach ligowych zdobył 34 punkty (12 goli, 22 asysty). Wziął także udział w 14 meczach play-offowych (6 goli, 11 asyst) i wzbogacił się o srebrny medal.

Victor Rollin Carlsson należał w zeszłym sezonie do liderów Re-Plast Unii Oświęcim. W nadchodzących rozgrywkach biało-niebiescy będą musieli sobie jednak radzić bez usług 32-letniego Szweda.

Nowym klubem Rollina Carlssona są Aalborg Pirates. W zeszłym sezonie szeregi tej drużyny reprezentował Johan Skinnars, który współdzielił z nim szatnię Unii Oświęcim, lecz zdecydował się na opuszczenie drużyny w trakcie rozgrywek. Ekipa ta uległa Comarch Cracovii w walce o Puchar Kontynentalny, lecz dzięki wywalczeniu tytułu mistrzów Danii otrzymała prawo do występów w Champions Hockey League.

Kształt kadry Re-Plast Unii Oświęcim w przyszłym sezonie wciąż stanowi sporą niewiadomą. Jak do tej pory, działaczom biało-niebieskich udało się zakontraktować amerykańsko-kanadyjski duet z GKS-u Tychy: Michaela Cichego i Alexandra Szczechurę. Drużynę zasilił także ukraiński obrońca – Pyłyp Panhełow-Jułdaszew. Klub pozostaje jednak wciąż bez kurateli nowego trenera. Włodarze rozglądają się także za nowym bramkarzem po odejściu Clarke’a Saundersa.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły