zklepy.pl

Rosjanin zostanie nowym bramkarzem Cracovii

Na ostatniej prostej jest transfer rosyjskiego golkipera do Comarch Cracovii. Może się on pochwalić solidnym doświadczeniem na bezpośrednim zapleczu KHL.

Udało nam się potwierdzić informację, którą rano podał portal Hokej.Net, że nowym bramkarzem Cracovii zostanie Dienis Pieriewozczikow. Ma on 27 lat, urodził się w Permie, gdzie stawiał pierwsze hokejowe kroki. Później przeniósł się jednak do Barsu Kazań, w którym grał w juniorskiej MHL.

W najsilniejszej hokejowej lidze Europy nigdy jednak nie zagrał. Lwią część kariery spędził na jej bezpośrednim zapleczu – WHL. Tam rozegrał 258 meczów, w których interweniował ze skutecznością oscylującą wokół 90%. Wpuszczał średnio około 3 bramki na mecz. 19 razy udało mu się zachować czyste konto. W sezonie 2018/2019 został bramkarzem jednego z tygodni w Wyższej Hokejowej Lidze. W jego CV znajdziemy też krótki epizod w kazachskiej ekstralidze.

Obecne rozgrywki Pieriewozczikow rozpoczął w Buranie Woroneż. Był tam podstawowym golkiperem. W 25 konfrontacjach zaliczył trzy czyste konta, wpuszczał 2,42 bramki na mecz, a jego skuteczność obronionych strzałów wyniosła 92,1%. Z Buranem rozstał się 27 stycznia, a umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Rosjanin ma zastąpić w bramce “Pasów” Michaela Petráska, z którym w czwartek klub spod Wawelu rozwiązał kontrakt. Z naszych informacji wynika, że to nie ostatnie słowo działaczy Comarch Cracovii. Klub z grodu Kraka szykuje jeszcze cztery transfery!

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz