zklepy.pl
Image default

Rosyjskie wzmocnienie Cracovii. W jego CV figuruje ponad 300 spotkań w KHL

Artiom Worosziło to najnowszy nabytek Comarch Cracovii. 32-letni prawy skrzydłowy spędził zeszły sezon na zapleczu KHL, reprezentując barwy dwóch klubów: CSK WSS Samara oraz Dizela Penza.

Przez lwią część swojej kariery Artiom Worosziło występował w Sibirze Nowosybirsk, rozgrywając tam aż osiem pełnych kampanii. Następnie przeniósł się do CSKA Moskwa, a jego ostatnim klubem w drugiej najlepszej lidze świata był Witiaź Podolsk. Następnie przeniósł się na zaplecze do WHL, gdzie grał dla HK Riazań, Humo Taszkient, a w ostatniej kampanii dla CSK WSS Samara i Dizela Penza.

32-latek z Suojarwi nie należał nigdy do szczególnie wysoko punktujących napastników. Dość powiedzieć, że w 299 spotkaniach sezonu zasadniczego KHL zgromadził raptem 40 punktów (13 bramek, 27 asyst). Z kolei w minionych rozgrywkach zainkasował 11 punktów (5 bramek i 6 asyst) w barwach ekipy z Samary, a w Penzie wziął udział w 26 pojedynkach, notując 9 punktów (za 7 asyst w sezonie zasadniczym oraz 2 bramki w play-offach).

Wpisuje się on w charakterystykę „grindera”, a więc napastnika, który więcej uwagi poświęca aspektom defensywnym, aniżeli ofensywnym. Pomagają mu w tym warunki fizyczne. Worosziło mierzy 183 centymetry wzrostu, ważąc przy tym 93 kilogramy. To już drugi Rosjanin zakontraktowany przez Comarch Cracovię. W przyszłym sezonie przy Siedleckiego występował będzie również bramkarz Dienis Pieriewozczikow, który zademonstrował się z dobrej strony w końcowym etapie minionych rozgrywek.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj