Znajdziesz nas też tutaj:

Puchar Kontynentalny

Roszada w grupie Unii. HK Krzemieńczuk wystąpi w Pucharze Kontynentalnym

Nie Sokił Kijów, a HK Krzemieńczuk będzie rywalem Re-Plast Unii Oświęcim w nadchodzącej edycji Pucharu Kontynentalnego. Zmagania o awans do superfinału rozpoczną się 18 listopada w słowackiej Nitrze.

Biało-niebiescy wywalczyli prawo do występu w Pucharze Kontynentalnym jako druga drużyna sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi (a w następstwie – wicemistrzowie, jako że złote medale powędrowały do hokeistów GKS-u Katowice, który wystąpi w Champions Hockey League).

Przed ponad miesiącem poznaliśmy grupowych rywali Re-Plast Unii Oświęcim, którzy staną w szranki z ekipą znad Soły w walce o awans do superfinału. Pierwotnie, stawkę tę tworzyli gospodarz turnieju, HK Nitra, ukraiński Sokił Kijów oraz zwycięzca grupy F (w której rywalizują Asiago Hockey, HDD SJJ Acroni Jesenice oraz Vojvodina Nowy Sad).

Już teraz wiadomo, że Sokił Kijów, który jeszcze niedawno ubiegał się o licencję uprawniającą do występów w Polskiej Hokej Lidze, nie wystąpi w europejskich pucharach. Jego miejsce zajmie druga drużyna ukraińskiej ekstraligi – HK Krzemieńczuk.

Turniej odbędzie się w dniach 18 – 20 listopada w słowackiej Nitrze. Podopieczni Nika Zupančiča powalczą o to, by trofeum pozostało w granicach województwa małopolskiego. W poprzedniej edycji triumfowała bowiem Comarch Cracovia, wywalczywszy tym samym prawo do występów w Champions Hockey League.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły