zklepy.pl

Rozmowy kontraktowe, nowy trener i odejście liderów?

Co słychać w toruńskim hokeju? To pytanie zadaje sobie wielu fanów “Stalowych Pierników” Spieszymy z odpowiedzią.

W grodzie Kopernika rozpoczęły się właśnie rozmowy kontraktowe dotyczące przyszłego sezonu. Na pierwszy ogień zarząd toruńskiego klubu wziął krajowych zawodników. To właśnie oni maja stanowić trzon drużyny w nadchodzących rozgrywkach. Z naszych informacji wynika, że celem działaczy KH Energi Toruń będzie ponowne zakontraktowanie Mateusza Zielińskiego, który poprzedni sezon spędził w GKS-ie Katowice. 23-letni obrońca ma jednak jeszcze ważny kontrakt w klubie z Katowic. Dopiero po jego zakończeniu będą możliwe rozmowy w sprawie jego powrotu do Torunia.

Decyzję, co do angażu obcokrajowców podejmie zapewne nowy trener KH Energi, którego nazwisko powinno wkrótce ujrzeć światło dzienne. Udało nam się ustalić, że będzie to szkoleniowiec z kierunku północnego. Być może ta decyzja włodarzy “Stalowych Pierników” przekona do pozostania w Toruniu Antona Svenssona.

Do Sosnowca nie wybierają się na razie Jegor Fieofanow oraz Dienis Sierguszkin. Obaj byli liderami KH Energi w poprzednich rozgrywkach. W ligowej klasyfikacji kanadyjskiej wyżej znalazł się Sierguszkin, który strzelił 17 bramek i zanotował 25 asyst. Fieofanow dorzucił 15 bramek i 22 asysty. Nie da się ukryć, że ich odejście byłoby wielką stratą dla toruńskiej drużyny.

Najnowsze artykuły

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

GieKSa lepsza od rywali zza miedzy. Dublet Marklunda i komplet zwycięstw nad Zagłębiem

Redakcja

Ten wieczór należał do Unii. Pewna wygrana oświęcimian pod Wawelem

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz