zklepy.pl
Image default

Šaur: Po odejściu z Oświęcimia poczułem się zdradzony

W kolejnym odcinku Cross Check Ice Hockey Podcast, do studia zawitał popularny w naszej lidze obrońca – Jakub Šaur. Zawodnik ten opowiedział nieco o swojej młodości, grze w Polsce, a także o podchodach włodarzy z Oświęcimia do jego osoby. Polecamy!

Czeski defensor gra aktualnie w swoim trzecim klubie w Polsce. Wcześniej reprezentował barwy Re-Plast Unii Oświęcim, Comarch Cracovii, a teraz gra w zespole Zagłębia Sosnowiec. Kibice biało-niebieskich co okienko transferowe domagają się ściągnięcia Czecha do zespołu znad Soły. Strony jednak nie wypracowały porozumienia.

– Po pierwszym sezonie w Krakowie otrzymałem ofertę z Unii, ale ja chciałem zostać w Cracovii. Przed aktualnym sezonem też rozmawialiśmy z oświęcimskim klubem, ale się nie dogadaliśmy. Ja powiem tak od siebie, od serca. Po tym jak rozstałem się z drużyną z Oświęcimia, to było dla mnie jak zdrada wtedy. Po pierwszym sezonie w Krakowie ja byłem zadowolony. Przegraliśmy dopiero w finale, miałem nadzieję że wygramy mistrzostwo w następnym sezonie. Nie udało się, ale po prostu chciałem tam zostać. W Krakowie chcieli mnie bardziej. Niektórzy ludzie mówią, że ja zostałem w Krakowie dla pieniędzy. Oczywiście, była niewielka różnica finansowa, ale nie było to nic dużego

– powiedział czeski obrońca.

31-latek gra w naszej lidze od sezonu 2016/2017, kiedy to dołączył do oświęcimskiej drużyny. Trenerem był wówczas dobrze znany Josef Doboš. W Oświęcimiu rozegrał cztery sezony, po czym przeniósł się do Krakowa. Miał więc czas by dobrze poznać realia polskiego hokeja.

– Różnica pomiędzy poziomem kiedy zaczynałem tu grać, a tym co jest teraz jest spora. Ten poziom jest naprawdę dobry. Rozmawiam z chłopakami co grali lub nadal grają w Czechach, to mówili że ta liga naprawdę wygląda dobrze. Ten poziom idzie do góry, nie ma limitów obcokrajowców. Sam ten limit ma dwie strony medalu. Z jednej strony młodzi zawodnicy nie mogą liczyć na tyle czasu na lodzie ile by chcieli. Z drugiej strony ci młodsi mogą się uczyć od naprawdę dobrych zawodników

– zaznaczył obrońca rodem z Brna.

Cały wywiad z Jakubem Šaurem dostępny na kanale YouTube Cross-Check Ice Hockey Podcast oraz Spotify.

Najnowsze artykuły

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Fraszko: Cały czas wierzymy że się utrzymamy

admin

Erik Karlsson: Polacy mnie zaskoczyli. To naprawdę dobra drużyna

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj