zklepy.pl
Image default

Sawicki podjął rękawicę. Spróbuje swych sił na Białorusi

Radosław Sawicki, który przez ubiegłe dwa sezony był etatowym snajperem JKH GKS Jastrzębie, podjął decyzję o rozwoju swej kariery poza granicami Polski. Jego wybór padł na brązowego medalistę białoruskiej ekstraligi – Szachciora Soligorsk.

Pobyt Radosława Sawickiego w Jastrzębiu-Zdroju zbiegł się z największymi sukcesami Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, w czym spora zasługa 25-letniego sanoczanina. W 89 występach na poziomie ekstraligi zapisał on na swym koncie 91 punktów za 45 bramek i 46 asyst. W tym czasie z ekipą znad czeskiej granicy wywalczył dwa Puchary Polski, Superpuchar Polski, Puchar Wyszehradzki, a także brązowy i złoty medal mistrzostw Polski.

Z drużyną z Jastrzębia osiągnąłem wszystko co można w Polsce osiągnąć. Chcę się rozwijać, więc muszę podnosić sobie poprzeczkę, a uważam, że Szachcior Soligorsk i białoruska ekstraliga to idealny kierunek. Poznam nowy kraj, kulturę i rozwinę się sportowo. Jeśli będę grał na maksimum, to mogę dostać szansę i rozegrać mecz w KHL, w drużynie Dinama Mińsk, którego Soligorsk jest farmą – mówi Sawicki cytowany przez oficjalny profil agencji Hockey Progress Management.

Hokeiści z Soligorska zakończyli miniony sezon z brązowymi medalami na szyi. Do Szachciora przenosi się również inny zawodnik, który miniony sezon spędził w Polskiej Hokej Lidze. To Ihar Brykun, który strzegł bramki Podhala Nowy Targ.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

fot: Hockey Progress Management

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj