Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Sawicki podjął rękawicę. Spróbuje swych sił na Białorusi

Radosław Sawicki, który przez ubiegłe dwa sezony był etatowym snajperem JKH GKS Jastrzębie, podjął decyzję o rozwoju swej kariery poza granicami Polski. Jego wybór padł na brązowego medalistę białoruskiej ekstraligi – Szachciora Soligorsk.

Pobyt Radosława Sawickiego w Jastrzębiu-Zdroju zbiegł się z największymi sukcesami Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, w czym spora zasługa 25-letniego sanoczanina. W 89 występach na poziomie ekstraligi zapisał on na swym koncie 91 punktów za 45 bramek i 46 asyst. W tym czasie z ekipą znad czeskiej granicy wywalczył dwa Puchary Polski, Superpuchar Polski, Puchar Wyszehradzki, a także brązowy i złoty medal mistrzostw Polski.

Z drużyną z Jastrzębia osiągnąłem wszystko co można w Polsce osiągnąć. Chcę się rozwijać, więc muszę podnosić sobie poprzeczkę, a uważam, że Szachcior Soligorsk i białoruska ekstraliga to idealny kierunek. Poznam nowy kraj, kulturę i rozwinę się sportowo. Jeśli będę grał na maksimum, to mogę dostać szansę i rozegrać mecz w KHL, w drużynie Dinama Mińsk, którego Soligorsk jest farmą – mówi Sawicki cytowany przez oficjalny profil agencji Hockey Progress Management.

Hokeiści z Soligorska zakończyli miniony sezon z brązowymi medalami na szyi. Do Szachciora przenosi się również inny zawodnik, który miniony sezon spędził w Polskiej Hokej Lidze. To Ihar Brykun, który strzegł bramki Podhala Nowy Targ.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

fot: Hockey Progress Management

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły