zklepy.pl
Image default

Ranking sędziów. Przeciętne oceny

Nadrabiamy zaległości z ostatnich tygodni. Oceniliśmy sędziów za ich poczynania z 16. i 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Były mecze dobre, ale były też i te gorsze. Zapraszamy do lektury.

16. kolejka

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia
Sędziowali: Patryk Pyrskała i Mariusz Smura

Średni mecz w wykonaniu obu Panów. Chociaż zaczęli dobrze, bez większych błędów. Jednak wedle powiedzenia wybitnego eksperta sportu “im dalej w las, tym więcej drzew”. Przy golu na 3:3 krążek odbił się od Patryka Noworyty. Ciężko na powtórce ocenić czy była to bramka po odbiciu od łyżwy, a sędziowie bez analizy wideo gola uznali. Jednak jeśli widzieli to dobrze i nie mieli wątpliwości to oczywiście jest zrozumiałe. Na kilka sekund przed końcem spotkania Teddy Da Costa popchnął na bandę rywala, za co wedle naszego uznania należała się kara. Sędzia choć dobrze ustawiony, przewinienia nie widział.

Nasza ocena: 3-

GKS Tychy – KH Energa Toruń
Sędziowali: Wojciech Wrycza i Tomasz Radzik

Mecz raczej spokojny. Arbitrzy dali grać obu zespołom. Nałożyli łącznie tylko pięć wykluczeń. Ponadto dobra decyzja o sprawdzeniu na wideo, sytuacji z 46. minuty. Bartłomiej Pociecha był o krok od zdobycia bramki. Tomasz Radzik nie był pewny czy krążek przekroczył linię bramkową, więc skorzystał z pomocy. Dobra decyzja tak jak i mecz.

Nasza ocena: 4+

GKH Stoczniowiec Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec
Sędziowali: Przemysław Gabryszak i Daniel Lipiński.

Mecz nie najwyższych lotów, wydawało się, że będzie spokojnie, ale tak nie było. Sporo nerwowości na lodzie wprowadziły poczynania sędziów. Rozjemcy nie do końca panowali nad wydarzeniami na lodzie, a swoje “trzy grosze” dorzucili także liniowi. Atmosfera meczu była, więc napięta. Dobrze, że obyło się bez większych szarpanin.

Nasza ocena: 2.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron KH Podhale Nowy Targ
Sędziowali: Michał Baca, Dawid Mazur.

Mecz obfitujący w sporą liczbę minut karnych. Łącznie arbitrzy przyznali aż 18 wykluczeń, choć należy przyznać, że (w szczególności w drugiej tercji), wpływ miała na to frywolna postawa defensorów Podhala, którzy dopuszczali się wręcz amatorskich faulów. Sędziowie byli czujni i dwukrotnie dopatrzyli się nadmiernej liczby zawodników na lodzie, ponadto traktowali sprawiedliwie wszelkie spory na tafli, wręczając obustronne wykluczenia. Naszym zdaniem w 18. minucie pomylili się jednak na niekorzyść “Szarotek”, kiedy to upadający Jakub Worwa nieintencjonalnie podciął jednego ze swoich rywali, po czym został odesłany na ławkę kar. Oprócz tego – sędziowie wyszli z twarzą, a mieli ręce pełne roboty.

Nasza ocena: 4.

Ciarko STS Sanok – GKS Katowice
Sędziowali: Robert Długi i Mateusz Niżnik.

Spotkanie w Sanoku przebiegło w spokojnej atmosferze, bez większych kontrowersji. Sędziowie nałożyli osiem kar, ale wszystkie z nich były ewidentne i słuszne. Nie mamy się tu do czego przyczepić.

Nasza ocena: 5.

17. kolejka

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy
Sędziowali: Sebastian Kryś i Patryk Kasprzyk

Mecz obfitował aż w 13 bramek! Jednak sędziowie nie ustrzegli się błędów. W 27. minucie Jakub Witecki był zahaczany w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gwizdek sędziego Krysia milczał. O ile tyski napastnik dojechał do końca, o tyle mogło mu to znacząco utrudnić oddanie skutecznego strzału. W 39. minucie kara dla Michaela Cichego, również wydaje się nam przesadzona, ale kontakt był, więc rozjemcy tego meczu spokojnie się z tego obronią.

Nasza ocena: 3+

GKH Stoczniowiec Gdańsk – Ciarko STS Sanok
Sędziowali: Paweł Kosidło i Tomasz Radzik

Mecz w Gdańsku wygrany przez drużynę gości nie obfitował w wiele groźnych starć pomiędzy zawodnikami. W 11. minucie Daniel Drąg faulował Riku Sihvonena, powodując jego upadek. Sędziowie jednak pozostali niewzruszeni. Choć kilka sekund później padła bramka, to bierna postawa sędziów zaskakuje. Poza tą sytuacją samo spotkanie można ocenić jako solidne w wykonaniu obu arbitrów.

Nasza ocena: 4-

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Mariusz Smura.

Pamiętny mecz, który zmienił oblicze oświęcimskiej drużyny. To właśnie w tym spotkaniu po pierwszej tercji trener Nik Zupančič pokłócił się z arbitrami i rzucił w ich kierunku bidonem oraz workiem z lodem. Sędziowie odesłali szkoleniowca Unii na trybuny nakładając na niego karę meczu. Prawidłowa decyzja i szacunek, że tak długo wytrzymali, gdyż najpierw Słoweniec najpierw użył wobec sędziów obelżywych słów. Jeśli chodzi o prowadzenie meczu to kolejny raz fatalnie podawane są asysty przy bramkach. Arbitrzy okradają z punktów zawodników, a chodzi tu przecież o rzetelność! Z tym tematem chyba nic się nie da zrobić…

Nasza ocena: 4.

Tauron KH Podhale Nowy Targ – GKS Katowice

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Marcin Polak.

Spotkanie przebiegało w szybkim tempie, a hokeiści obydwu stron nie odpuszczali żadnego krążka. Sędziowie zdawali się jednak panować nad sytuacją, nie bojąc się wręczyć kary większej czy też ukarać Przemysława Odrobnego za celowe ruszenie bramki. W trzeciej tercji nie przyznano natomiast żadnego wykluczenia, co było zgodne z duchem gry.

Ocena: 4+.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie
Sędziowali: Robert Długi, Krzysztof Kozłowski.

Rozjemcy byli czujni od pierwszej do ostatniej minuty, nie popełniając przy tym żadnej większej konrtowersji. Warto odnotować dziesięciominutową karę przyznaną Tomášowi Frankowi, który po jednej z ich decyzji dobitnie wyraził swoje niezadowolenie. Co prawda część kibiców może podzielić jego poglądy, dla nas jest to jednak znak, że arbitrzy nie dali wejść sobie na głowę gospodarzom, co jest niestety częstym zjawiskiem.

Ocena: 4+.

Średnia ocen:
Paweł Kosidło – 3 (4-,4, 4,2-,5,1,2-,4-)
Tomasz Radzik – 3 (4-,4,2-,5,2-,1, 4-,4+,4-)
Paweł Breske – 3 (4-, 4+,4-,4, 3-,2+, 3+,3+,2+)
Dawid Mazur – 3+ (4-, 2,5,4,2,4,4)
Patryk Pyrskała – 3+ (4,3+,4,4,5,2, 2+,4,3-)
Mariusz Smura – 3 (4,3,4,3+,2+,4+,1,3-,4)
Robert Długi – 3+ (4, 3-,2,3,3-, 4,3,5-,5,4+)
Mateusz Niżnik – 3+ (4, 3-,3,3-,4,3,5-,5)
Bartosz Kaczmarek – 3+ (1,2,3,2,5,4-,5+,3+,4,4)
Marcin Polak – 3= (1,4+,2,3+, 3-, 4+,1,4,4+)
Patryk Kasprzyk – 4 (5, 4-,3+,5,4+,4,4,3+)
Wojciech Wrycza – 3+ (5, 5+, 4-,3+,1,4+)
Krzysztof Kozłowski – 3+ (2,2,5,4,4,2,4+,4,4+)
Przemysław Gabryszak – 3+ (5, 5+,3,4+,4,5,4+,4+,1,2)
Daniel Lipiński – 3+ (5,1,3,4-,4+,4+,4,2,2)
Mateusz Krzywda – 2+ (4,3+,2,1,3,2,3+,4+)
Michał Baca – 3+ (3+, 4-,4+,1,3,5+,4+.3+,4)
Sebastian Kryś – 2+ (1,4+,1,4,4,2, 4-,1,3+)

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj