Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

„Setka” Chmielewskiego! Szczególny mecz pomimo porażki

Pomimo słabszej formy HC Oceláři Trzyniec, Aron Chmielewski miał wczoraj powody do cichego świętowania. „Stalownicy” przegrali w piątym meczu z rzędu, ulegając HC Energie Karlowe Wary 1:4. Jedynego gola dla ekipy spod Jaworowego zdobył reprezentant Polski, dla którego był to już setny punkt na najwyższym poziomie czeskiego hokeja w sezonie zasadniczym.

Podopieczni Zdenka Motáka mają jak na razie problemy z nawiązaniem do wysokiej, wyrównanej formy znanej spod wodzy Václava Varaďy. „Stalownicy” zwycięskie passy przeplatają seriami porażek, a obecnie licznik klęsk wynosi już pięć spotkań z rzędu.

Aron Chmielewski niezmiennie cieszy się jednak sporym zaufaniem sztabu szkoleniowego. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk rozgrywa już dziewiąty sezon pod Jaworowym. Gol przeciwko HC Energie Karlowe Wary był dla niego setnym punktem w sezonie zasadniczym Tipsport Extraligi.

W tym czasie 31-latek wywalczył trzy mistrzostwa Czech i bez dwóch zdań należy do ulubieńców kibiców z Werk Areny, reprezentując polski hokej w jednej z najlepszych lig w Europie. Najbardziej obfitą w punkty kampanią był sezon 2019/2020, kiedy to Chmielewski zanotował 22 „oczka” za 11 goli oraz tyleż samo asyst.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły