Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Ševčenko zostaje. Nowa umowa łotewskiego obrońcy

Ēriks Ševčenko będzie w dalszym ciągu występował w Jastrzebiu-Zdroju. 30-letni Łotysz podpisał z JKH GKS-em Jastrzębie roczny kontrakt.

Hokeista rodem z Dyneburga trafił nad czeską granicę końcem listopada minionego roku, gdy trener Róbert Kaláber chciał nadać więcej głębi defensywie. Ēriks Ševčenko zaprezentował się z na tyle dobrej strony, iż zasłużył na nową umowę. W ciągu kilku miesięcy spędzonych w Polskiej Hokej Lidze zdążył wystąpić w 26 spotkaniach, w których wywalczył 6 punktów za 1 bramkę oraz 5 asyst.

Ševčenko nie należy może do efektownie grających obrońców, na tafli cechują go jednak spokój i wyrachowanie. Dość powiedzieć, że na ławce kar spędził zaledwie… 2 minuty. Na swym koncie zdążył już zapisać Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski.

Ostatnie ruchy transferowe wskazują na to, iż przy Alei Jana Pawła II w tym roku postawiono na kierunek wschodni. Do JKH GKS-u Jastrzębie zdążyli już dołączyć Rusłan Baszyrow, Frenks Razgals oraz urodzony w Mińsku reprezentant Polski – Jauhienij Kamienieu.

fot. jkh.pl

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły